×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Mogerīni: ES gatavojas militārai darbībai pret imigrantu kontrabandistiem Vidusjūrā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) tuvāko nedēļu laikā varētu pastiprināt darbību pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā, konfiscējot un iznīcinot to laivas, ceturtdien paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni.

ES jūlijā sāka pirmo informācijas vākšanas fāzi savā militārajā misijā pret imigrantu kontrabandistiem Vidusjūras reģionā, un Mogerīni uzskata, ka šīs fāzes mērķi ir sasniegti.

“Es ierosināju aizsardzības ministriem pāreju uz otro fāzi (..), pie transporta līdzekļu pārtveršanas un iznīcināšanas,” pēc ES aizsardzības ministru tikšanās Luksemburgā paziņoja Mogerīni.

Viņa sacīja, ka otrā fāze varētu sākties tuvākajās nedēļās, tiklīdz būs pieņemti lēmumi un veikti sagatavošanās darbi.

“Es redzu plašu vienprātību nepieciešamībā sākt otro fāzi,” piebilda Mogerīni.

Viņa sacīja, ka šis jautājums tiks aplūkots ES ārlietu ministru sanāksmē piektdien un sestdien un drīz pēc tam, visticamāk, sekos oficiāls apstiprinājums.

Mogerīni uzsvēra, ka otrā fāze joprojām attieksies uz starptautiskajiem ūdeņiem.

Trešā fāze paredz militāru darbību pret kontrabandistiem Lībijas teritoriālajos ūdeņos. Tomēr šim solim nepieciešama ANO Drošības padomes rezolūcija un, vēlams, arī Lībijas valdības piekrišana.

Mogerīni sacīja, ka ES turpina strādāt pie tā, lai panāktu ANO rezolūciju, un minēja, ka manāms neliels progress.

Krievija trešdien atklāja, ka ANO Drošības padomē tiek apspriests rezolūcijas projekts, kas varētu tikt pieņemts jau šomēnes.

Tomēr Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins sacīja, ka rezolūcija attieksies tikai uz darbībām starptautiskajos ūdeņos.

Tikmēr Lībijā ES centieni palīdzēt izveidot nacionālās vienotības valdību līdz šim bijuši neveiksmīgi.

Pašreiz ES misijā piedalās četri kuģi – viens no Itālijas, viens no Lielbritānijas un divi no Vācijas, un paplašinoties, visticamāk, būs nepieciešams lielāks kuģu skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+