×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Mogerīni: kaujas Debaļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Kaujas Debaļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums, trešdien Rīgā pavēstīja Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni.

Viņa pauda satraukumu par situācijas saasinājumu Ukrainas austrumos. “Šīs nakts notikumi Debeļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums ar kuru tika noslēgts pamiers. Ne tikai ES, bet arī visa starptautiskā sabiedrība atbalsta otrdien pieņemto ANO Drošības padomes rezolūciju un aicina uz nepieciešamību pilnībā ievērot Minskas vienošanās punktus,” uzsvēra Mogerīni.

Tāpat viņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai Minskas vienošanās lēmumus ievērotu arī Krievija, ieskaitot pamieru un smago ieroču atvilkšanu no frontes līnijas.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 18.līdz 19.februārim norisinās ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme, kurā notiek gatavošanās 2015.gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, un tajā piedalās Mogerīni un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Mogerīni atklāja, ka ES aizsardzības ministru neformālās tikšanās laikā tiks pārrunāti veidi, kādos ES var sniegt atbalstu Minskas vienošanās iedzīvināšanai. Tāpat ES ministri lems par vienotas nostājas izstrādāšanu saistībā ar situācijas saasināšanos Ukrainas austrumos.

Runājot par iespējamām papildus ES sankcijām pret Krieviju, Mogerīni norādīja, ka tās būs saistītas ar notiekošo Ukrainā. Ja situācija uzlabosies, tad papildus sankcijas nebūs nepieciešamas. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka šis jautājums netiks pārrunāts ES aizsardzības ministru neformālās sanāksmes laikā.

ES ministru neformālā tikšanās ir ārkārtīgi svarīga, jo norisinās apstākļos, kuros gan Eiropas Savienības austrumos, gan arī dienvidos ir saasinājusies drošības situācija. “Ir svarīgi, lai Eiropas Savienība strādātu kopīgi jautājumos, kuri ir saistīti ar tās drošību gan militārajā,” teica ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības jautājumos.

Mogerīni arī norādīja, ka viņai ir patiess prieks piedalīties ministru sanāksmē, lai gan Rīgā sanāks pavadīt nelielu laiku, jo drīzumā plāno doties uz Vašingtonu, kur iecerējusi pārrunāt situāciju Lībijā, kur novērojams vardarbības un terorisma uzplaiksnījums. Tāpat Mogerīni pateicās Latvijai par to, ka valsts prezidentūras ES Padomē ietvaros drošības izaicinājumiem pievērš lielu uzmanību.

Jau ziņots, ka nosodījumu Minskas vienošanās pārkāpšanai paudusi arī Latvijas Ārlietu ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Sausā kaza, droši vien lezbiete.

 2. Vispār jau ukraiņi pareizi darīja: atradās Debeļcevē tik ilgi, kamēr teroristi paši sagrauj dzelzceļa mezglu
  kas viņiem pašiem tik svarīgs un kad tas bija izdarīts, tad pilsētu pameta, jo tagad to izmantot vairs nevar. Pirms tam separātisti cerēja pa šo dzelzceļu saņemt no Krievijas bruņojumu un algotņus. Tagad nekā!
  Bet daži tepat Latvijā, LNT ieskaitot , jūsmo par ukraiņu “lielāko sakāvi”. Kāds tur ielenkums vai sakāve,
  ja viena puse iespēju robežās ievēro pamieru, kamēr otra puse pa to laiku ar lieliem spēkiem gāžas iekšā pilsētā un pamieram uzspļauj.

 3. Bandera bija melojusi,un melos tik daudz ,kamer bus pie valdibas.

 4. Mogerīni – kremļa .., ko tu stāstīji un biji gadu atpakaļ?

 5. no kijevas puses protams Atbildēt

  tas pamiers tiek pārkāpts. porošenko šo operāciju sen plānoja, vismaz līguma parakstišanas brīdī jau bija zināms ka tā notiks, varat tepat sameklēt manu prognozi. porošenko pat meloja līdz pedejam ka nekādu ielenkto nav, kaut puspasaule jau rakstija ka ir tik par skaitu nevareja vienoties 6 vai 8 tūkstoši. tagad zēni ar savām dzivibām samaksāja par poro;ša plānu izjaukt pamieru lai kaujiniekus varetu vainot

 6. Minskas vienošanās nav par līdzvērtīga līdzīga apmēra tualetes papīram. Morgerīni Putinam par prieku var kladzināt un šausmināties, bet tas Krievijas politiku neietekmēs. Ukraiņiem jāpaļaujās vienīgi uz saviem spēkiem. Veiksmīgāka taktika varētu būt partizānu kara taktika, ko pagājušajā gadā ieteica ekspremjere Timošenko, kad okupētajās teritorijās nelielas mobilas grupas uzbrūk krievu armijas kontrolposteņiem, tos iznīcinot, municijas un pārtikas transportam un noliktavām, daļu pārtikas izdalot iedzīvotājiem. Iespējams ka arī valdībai vajadzēs atrasties aiz valsts robežām.

Draugiem Facebook Twitter Google+