×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Mogerīni: Latvija var nodrošināt līdzsvarotu pieeju Krievijas un Ukrainas konflikta risināšanā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Latvija prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē var nodrošināt sabalansētu pieeju Krievijas un Ukrainas konflikta risināšanā, šodien diskusijas laikā ar Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem norādīja ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Saistībā ar Krievijas un Ukrainas attiecību risināšanu ES nepieciešams izmantot dažādus stratēģijas elementus – gan sankcijas, gan sadarbības kanālus, lai panāktu risinājumu. Latvijas prezidentūra ES Padomē var nodrošināt sabalansētu pieeju šajā jautājumā, pauda Mogerīni, piebilstot, ka ES ir jāatbalsta Ukraina dialogā ar Krieviju. Viņa skaidroja, ka ES ir daudz līdzekļu, ko izmantot, un jādomā, kā tos pielietot pēc iespējas labākā veidā.

Kā ziņots, lai pārrunātu Latvijas prezidentūras prioritātes un veicinātu sociālo partneru, nevalstisko organizāciju un sabiedrības dialogu ar Eiropas Komisiju (EK), šodien tradicionālajā vizītē prezidējošajā valstī ieradusies EK komisāru kolēģija. Mogerīni ieņem arī EK prezidenta vietnieces amatu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+