×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Moldovā grib aizliegt Georga lentes (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Moldovas valdības koalīcijā ietilpstošā Liberālā partija iesniegusi parlamentā likumprojektu, kurā paredzēts ar naudassodiem sodīt pilsoņus, kas demonstrē vai izmanto Georga lentes.

Projektā paredzēta soda nauda fiziskām personām līdz 2400 lejām (127 eiro) un juridiskām personām – līdz 4000 leju (212 eiro).

Iniciatīvu liberāļi skaidro ar to, ka šī “simbola izmantošana sabiedrībā rada spiedzi, ietver sevī zināmu draudu līmeni un antinacionāla rakstura aicinājumu”.

Georga lentēm ir saistība ar Krievijas impēriju un nebūt ne ar fašisma sagrāvi, teikts likumprojekta paskaidrojošajā dokumentā. Deputāti uzskata, ka “pēdējie notikumi Ukrainas austrumos skaidri liecina par šīs lentes patieso uzdevumu”.

“Liela daļa separātistu un Ukrainas federalizācijas atbalstītāju uzskata, ka viņu simbols ir Georga lente. Tas ir, tā ir kļuvusi par separātisma, nelikumības, nestabilitātes un vairāku simtu separātistu upuru simbolu. Moldovas austrumos arī ir separātisma perēklis, kuram militāro un politisko palīdzību sniedz Krievija. Šajos apstākļos Georga lentes izmantošana Moldovas teritorijā politiskiem, sociāliem un kultūras mērķiem ir drauds Moldovas teritoriālajai vienotībai,” norādīja Liberālās partijas pārstāvji.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. neslikta doma!

  2. tad jau Latvija vares par puscenu pirkt no Moldavijas vinu no kura ateiksies Krievija .

  3. TAS LNTES TIKAI DER UZ KARTUPEKLA LAUKA LAI KOLORADO VABOLES PIEVILINAATU UN TAD TAM PUUZIM DUSTU UZBERTU

  4. TAS BUTU JAIZLIEDZ JEBKUR PASAULE,AR l SAKORT KA KLAJI NEONACISTISKS SIMNBOLS,UN PAR TA NESASANU JEMET CIETUMA,PEC PANTA PAR KNOZIEGUMU PRET CILVECI SLAVINASANU

Draugiem Facebook Twitter Google+