×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Moldova liedz iebraukt Krievijas žurnālistiem Dmitrijam Kiseļovam un Andrejam Kondrašovam

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Moldova ir aizliegusi iebraukt valstī uz pieciem gadiem diviem Krievijas žurnālistiem – valsts informācijas aģentūras “Rossija Segodņa” ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam (attēlā) un valsts raidsabiedrības VGTRK žurnālistam, filmas “Krima. Ceļš uz Dzimteni” autoram Andrejam Kondrašovam, piektdien ziņoja Krievijas mediji.

“Šie cilvēki ir personu sarakstā, kuru klātbūtne mūsu valstī nav vēlama,” paskaidroja Moldovas Migrācijas un patvēruma biroja vadītāja Olga Poalelunža. Viņa neprecizēja, kad Kiseļovs un Kondrašovs tika iekļauti šajā sarakstā. Moldovas Ārlietu ministrija informēja, ka abi žurnālisti ir pasludināti par nevēlamām personām un viņiem noteikts iebraukšanas aizliegums uz pieciem gadiem.

Moldovas preses izdevums “Deschide” pirms tam ziņoja, ka Kiseļovs un Kondrašovs plānojuši apmeklēt Kišiņevu, lai sarīkotu filmas “Krima. Ceļš uz Dzimteni” prezentāciju. Vairāki sabiedriski darbinieki un organizācijas pieprasīja nepieļaut šīs filmas demonstrēšanu Kišiņevā un draudēja rīkot protesta akcijas.

Filmas prezentāciju bija plānots rīkot informācijas aģentūrā “Novosti-Moldova”, kas ir “Rossija Segodņa” filiāle. “Novosti-Moldova” vadītājs tika izsaukts uz Moldovas Informācijas un drošības dienestu, kur viņam lika saprast, ka šīs filmas prezentācija “nav vēlama Moldovā”. Organizatori paziņoja, ka prezentācija tiek atcelta “tehnisku iemeslu dēļ”, vēstīja Krievijas mediji.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca Kiseļovam un Kondrašovam noteikto iebraukšanas aizliegumu par “nekrietnu” un paziņoja, ka tas kļuvis par “kārtējo apstiprinājumu Kišiņevas diskriminācijas politikai pret Krievijas masu informācijas līdzekļiem”. Kondrašova veidoto filmu, kurā ir stāstīts par Krimas aneksijas gaitu, svētdien demonstrēja Krievijas valsts telekanāls “Rossija-1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+