×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Monētas smagas, tērējas ātrāk

Foto-LETAFoto-LETA

Noslēdzies paralēlās cenu norādīšanas periods eiro un latos, un no jūlija tās vairs nav jānorāda arī latos. Mūsu ilggadējiem lasītājiem, kas laikrakstu abonē kopš pirmā numura, jautāju – vai, iepērkoties un veicot maksājumus, cenas no eiro joprojām pārrēķināt latos?

Ludmila Petruša Ķekavā: “Turpinu rēķināt latos un to vēl kādu laiku droši vien darīšu. Nav vēl īsti pierasts pie eiro, lai gan iepriekš regulāri esmu braukusi ceļojumos uz Eiropas valstīm un eirozonas valūta man nav sveša. Bet pašlaik ir sajūta, ka jaunā nauda iet kā spaļi – burtiski izkūst un vairs nav. Arī citi kolēģi pensionāru biedrībā “Polārblāzma” saka to pašu.”

Romualds Kolužs Lielvārdē: “Manuprāt, vajadzēja pēc iespējas ātrāk pāriet uz cenām tikai vienā valūtā. Līdz šim gadījās, ka ātrumā nepamani, kura cena tā īstā. Eiro – nekas sarežģīts tas nav. Tiesa, ja maksā skaidrā naudā, monētas makā sakrājas ātri, vesela sauja. Ja maksā ar karti, nekādu apgrūtinājumu. Protams, mūsu lati bija skaista un vērtīga nauda. Papīra banknotes, aizmirstas krekla kabatā, pat pēc izmazgāšanas bija lietojamas.”

Pēteris Vilemsons Virešos: “Esmu pieradis pie eiro, nav nekādu problēmu. Latos neko nepārrēķinu, par tiem vairs nedomāju, jo viss taču mainās un jādzīvo laikam līdzi. Ar eiro esmu apmierināts. Ir arī citi labumi no eiro, piemēram, braucot uz Igauniju, vairs nav jāmaina valūta. Tas ietaupa līdzekļus un atvieglo dzīvi.”

Aldis Pakalns Rīgā: “Mana attieksme nav mainījusies – esmu pret eiro. Arī vairākumam iedzīvotāju eiro nebija vajadzīgs. To rādīja arī neskaitāmās aptaujas. Eiro vajadzēja Dombrovskim, Vilkam, Rinkēvičam. Tagad esam cietēji, jo cenas aug griezdamās. Domāju, tas nenotiktu, ja nebūtu ieviests eiro.”

Jānis Lukstiņš Vecpiebalgā: “Manā mūžā šī bija jau kāda astotā naudas maiņa. Ar eiro nebija nekādu problēmu, latus jau pirmajās nedēļās apmainīju pret eiro. Pensija eiro sanāk pat lielāka, vienīgi, ja gribi pirkt ko lielāku, nākas apdomāties, vai vari atļauties. Vissāpīgākā naudas maiņa bija, kad no “repšikiem” pārgājām uz latiem. Maiņas kursu 200:1 nekad nepiedošu Repšem, Kehrim, Godmanim un Osim. Vecie cilvēki tolaik zaudēja visu zārka naudu.”

Arnolds Pūsnieks Liepājā: “Kopumā ar eiro esmu apmierināts, vienīgi paši eiro man nepatīk. To dizains neizteiksmīgs. Mūsu nauda bija skaistāka un ērtāk lietojama, monētas ne tik smagas, visas banknotes vienāda izmēra, ērti bija sakārtot naudas makā pēc nomināla.”

Agra Ziņģe Alūksnē: “Jāpierod vien ir. Lai gan vēl joprojām jāieskatās sarakstā, kur redzams, cik eiro ir latos. Brīžiem gan pieķeru sevi pie domas – ja agrāk kabatā bija desmit lati, sapirku pilnu somu ar produktiem. Bet, ja desmit eiro, tad divi eiro tur, otri divi – vēl kaut kur un ko īpašu esi nopircis?”

Jānis Užāns Salacgrīvā: “No mūsu latiem bija sāpīgi šķirties, tas tiesa. Bet ko nu vairs! Eiro stabili ienācis mūsu dzīvē, un beigsim vaimanāt. Jādzīvo ar skatu nākotnē.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+