×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. jūlijs, 2018
Drukāt

Monika Zīle: Rodas sajūta, ka mūs uzrunā miglainos ūdeņos peldošu kuģu komandas (10)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Monika Zīle

Aizvadītajā svētdienā, stūrējot ļoti intensīvā satiksmes plūsmā pa vienu no Latvijas galvenajiem ceļiem, sāku balsī priecāties par daudzajiem līdzpilsoņiem, kuri plaši bauda vasaras izklaižu piedāvājumus un dabas jaukumus, neraugoties uz degvielas skarbajām cenām, un krāj pozitīvas emocijas darba nedēļai. “Jā, un pirmdien viņi ar tām, slēpdamies aiz segvārdiem, dalīsies tīmeklī, – ironiski turpināja mana ceļabiedre, – apraudās mūsu nabadzības dūkstī, bez medicīniskās palīdzības pamestos sirdzējus, badā mirstošās ģimenes un siena zārdu trūkumu tautiskajā lauku ainavā.”

Nācās piekrist, ka publiska kurnēšana daļai sabiedrības acīmredzot ir gan nodeva zināmās sociālu tīklu aprindās valdošajai modei, gan jauno tehnoloģiju laikmetam nepadevies senču māņticības atlikums, kurš diktē skaļu vaimanāšanu pie pilna galda, lai maldinātu aiz loga glūnošos cita veiksmi allaž nobrīnēt gatavos skauģus. Tāpēc jau tīmekļa gaudas tik nekonkrētas: teiksim, pat visniknākie veselības aprūpes kritiķi izlīdzas ar aptuvenībām “valdība ciniski noraugās, kā tauta mirst” u. tml., atturoties nosaukt kaut vai mēra izkapts pļauto apdzīvoto vietu, ja datu regula liedz minēt personu datus. Tikpat izvairīgi arī šķietami līdzjūtīgie pensionāru likteņa apraudātāji. Liekas, varētu izmantot kaut vai visiem pieejamo pensiju līmeņu statistiku savos komentāros, nevis ekspluatēt no galvas zināmo vēstītājfolkloras sacerējumu par sirmgalvju vešanu ragaviņās uz mežu nomirt.

Nebūt neuzskatu, ka Latvijas senioru vecumdienas ir apskaužamas, un arī medicīnas jomā gribētos vēl daudz, daudz ko labāku redzēt, taču nekonkrētas vāvas situāciju neuzlabo. Diemžēl, lai cik absurdi izklausās, bet arī uz nākamo Saeimu sataisījušies politiskie spēki, piedāvādami savus nākotnes redzējumus, lielākoties uzrunā elektorātu no sociālo tīklu aptuvenības okeāna. Klausoties vēlēšanu pirmsstarta pieteikumus, rodas sajūta, ka mūs uzrunā miglainos ūdeņos peldošu kuģu komandas, kuras pat īsti nezina, ko darīs, pietauvojoties cietzemē, tāpēc katram gadījumam sola pārmaiņas (kā nu bez tām?!). Tomēr, neieslīg­stot detaļās un izvairoties nosaukt sociālās grupas, nozares, reģionus utt., kam šīs pārmaiņas dos labumu. Pat politiskie spēki ar Saeimas vēlēšanu uzvaru pieredzi laikam taupās izšķirošai kaujai, šļakstinoties aptuvenību okeānā. No jaunām, svaigām idejām ne vēsts.

Neviļus dzimst aizdomas, ka partiju nākotnes redzējumus raksta bariņš to anonīmo interneta komentētāju, kas vārda brīvības aizsegā iemanījušies mūs visus bez šķirošanas sabērt ar “tautas” jēdzienu marķētā kulē. Tiesa, ja mazliet saspringst zemtekstu meklēšanā, var secināt – visi listēs ierakstītie gatavi kalpot tautai. Ar to, šķiet, mums vajadzētu pietikt…

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jauki un patiesi pateikts !

 2. Ja “nācijas smadzenes” pārvēršas par “nācijas sū[cenzēts]” (V.I.Ļeņins), tad pārmetumi lieki. Vēstures beigas – tās ir beigas jēgsaturīgai attīstībai. Viss ir galvās!
  Viktors Avotiņš: “Diemžēl man vēsts, ka 74% valsts iedzīvotāju neuzticas Saeimai, liecina vien par to, ka 74% vai cik tur pilsoņu Saeimas vēlēšanās ir balsojuši nevis ar galvu, bet ar paka…(NRA, 02.07.2018.)

 3. Politiķu stāvoklis pašreiz nebūt nav vienkāršs. Diez vai kāda partija var izšķirties par tautā populāru politiku, nesaņemot masu informācijas līdzekļu nievas, jo tie nav mūsējie. Tie trin mēles priekš jebkura, kas uzdrošināsies uzņemties būt sabiedrības aizstāvis. Pēc iestāšanās Eiropas savienībā mūsu politiķi ir nonākuši nevis pīļu dīķī, bet gan seklā peļķē, kur grūti iedomāties cēlu peldēšanu. Kaut cik tie seju varētu saglabāt, ja uzņemtos saistības tautas labā strādāt Briselē.

 4. Cik nožēlojami!

 5. Segvārds Sigvards Atbildēt

  Skaļa vaimanāšana pie pilna galda???! Un,vai tad tūlīt jāmirst,cienījamā raksta autore?! Arī jūs taču labi zinat teicienu,ka nomirs tikai zirgs,ja viņam nedos ēst! Pilnīgi pietiek jau ar mirstību,lielāku par dzimstību!

 6. Teiksu ka ir ,ko nu vari dirst,pati biji saeima,kadus kalnus gazi,iznemot naudu,kuru sava kabata bazi

 7. Neko konkrētu jau enva solīt, jo nezin, kā tā kārts izliksies- ar ko būs kopā tusēties, ja tiks pie siles (lais- Saeimā) pozīcijā vai opozīcijā, ar ko kopā metīs kauliņus. Bet kaut ko jau pasolīt vajag. kā nu bez tā. Tie mūsu ilggadējie deputāti sevi nav gadiem ilgi parādījuši un pierādījuši, tad kāpēc man tagad viņiem būtu jātic?? ja viņi savus bērnus skolo ārzemēs? Ja viņi sev siltas viietiņas sarūpē? Ja viņi pieņem oligarhu naudu apmaiņā par viena vai otra likuma lobēšanu, kas nu nekā neiet tautai par labu. A kur mēs liksimies?

 8. Apklusti vienreiz Monika!!!

 9. Varbūt tomēr vairāk nerakstiet, jo tā noniecināt cilvēkus….

 10. Kurzemē jau “uguns pakulās”, taču citviet vēl bāleliņi jestri skandē dziesmiņu: Viss kārtībā, ak, cien. Monik, viss kārtībā, viss kārtība…tik – tikai viens ārsts jautājumu uzdod – Pēteris Apinis: Vai jauno Veselības ministrijas politiku var saukt par parasto fašismu?
  (..) Ir gana daudz ļaužu [40 līdz 120 tūkstoši ], kas ar vienu likumu un Veselības ministres izstrādātiem Ministru kabineta noteikumiem tiks padarīti par otrās šķiras cilvēkiem ar ļoti ierobežotām tiesībām uz veselības aprūpi.
  Jebkuram iedzīvotāju dalījumam pēc nemedicīniskām pazīmēm, kas nosaka veselības aprūpes pieejamību un kas var izraisīt nāvi vai smagus veselības traucējumus, ir fašistisma pazīmes.
  Atkārtošos- valstij ir pietiekami daudz resursu un veidu iekasēt nodokļus, bet šis uzdevums nav jāveic par cilvēka dzīvības vai veselības cenu.
  Piezīme. Šī raksta autors vēlēšanās nepiedalīsies.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+