AFP/LETA

Monpeljē pirmais sasniedz Greipels, Smukulim 33. vieta 0

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no “Katjuša” komandas ceturtdien izcīnīja 33.vietu simtā prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” sestajā posmā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Šoreiz sportistiem vajadzēja spēkoties176,5 kilometrus garajā posmā, kurā vajadzēja mērot ceļu līdz Monpeljē pilsētai.

Par posma uzvarētāju sprinta finišā kļuva Vācijas riteņbraucējs Andrē Greipels no “Lotto Belisol” komandas, savukārt otrais kārtējo reizi bija slovāks Peters Sagans no “Cannondale” vienības. Tikmēr trešais ierindojās “Argos – Shimano” komandas braucējs vācietis Marsels Kitels.

Latviešu riteņbraucējs Smukulis atkārtoja savu labāko sasniegumu un ierindojās 33.pozīcijā, līderim zaudējot piecas sekundes. Kā ziņots, latvietis šī gada “Tour de France” pirmajā posmā arī finišēja 33.vietā.

Par velobrauciena kopvērtējuma līderi kļuvis DĀR braucējs Derils Impijs, kurš pārstāv “Orica-Greenedge” komandu. No viņa trīs sekundes atpaliek Edvalds Hāgens (“Sky”), bet trešais ir Impija komandas biedrs austrālietis Saimons Džerānss, kurš no velobrauciena līdera atpaliek piecas sekundes. Impijs ir pirmais Āfrikas sportists, kura īpašumā nonācis “Tour de France” līdera dzeltenais krekliņš.  Smukulis kopvērtējumā no 115.pozīcijas pakāpies uz 101.vietu, līderim zaudējot 15 minūtes un 26 sekundes.

“Tour of Austria” 228 kilometrus garajā piektajā posmā atkal uzvarēja BMC Racing Team” komandas riteņbraucējs Matiass Franks. “IAm Cycling” komanu pārstāvošais Aleksejs Saramotins uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 52 sekundes, kas posmā deva 68. vietu. Kopvērtējumā līderpozīcijā paliek beļģis Kevins Zēldraijers no “Astana” komandas, Saramotins ir 45. vietā (+25:42).