×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Monro filmēšanas aizkulises

7_merilinu_7

Šogad aprit 50 gadu, kopš vēl joprojām nenoskaidrotos apstākļos mirusi 20. gadsimta slavenākā blondīne Merilina Monro, un Mišela Viljamsa, nospēlējusi šīs leģendārās aktrises lomu, iekļuvusi “Oskaru” nominantu sarakstā. Mūzikla “Princis un koriste” filmēšana ir vēsturiskais fons, uz kura risinās Monro, sera Laurensa Olivjē un režisora asistenta Kolina Klārka attiecības.

 

Kad britu rakstnieks un kino veidotājs Kolins Klārks izdeva atmiņu grāmatu “Princis, koriste un es”, pie lasītājiem tā arī nenonāca viena nodaļa, kas nu kļuvusi par iedvesmu biogrāfiskās filmas scenārijam, atklājot aizkulises, kas valdīja mūzikla “Princis un koriste” uzņemšanas laukumā. Monro, nupat kā precējusies ar dramaturgu Artūru Milleru, ierodas Londonā, lai strādātu kopā ar seru Laurensu Olivjē, un no Olivjē sievas, tobrīd jau divus “Oskarus” ieguvušās aktrises Vivjenas Lī, viņa uzzina, ka izkonkurējusi kolēģi, jo Larijs sievu uzskata par pārāk vecu Elsijas lomai, ko izdzīvot uz lielā ekrāna – uz teātra skatuves Lī, kā parasti, plūca laurus. Taču Olivjē, tobrīd jau pasludināts par visu laiku labāko Šekspīra aktieri un arī režisoru, nemaz nenojauš, kādas ķibeles viņam sagādās darbs ar blondo Merilinu, kura pat pušplēsta vārdiņa nespēj pateikt, nepakonsultējusies ar Polu Strasbergu. Palīgā amerikānietei gan nāk lēdija Sibilla Torndaika, gan jauniņais Kolins Klārks, kurš, protams, līdz ausīm iemīlas planētas apbrīnotākajā sievietē, kļūstot arī par viņas atbalstu un draugu situācijā, kad Monro tas visvairāk nepieciešams. Edija Redmeina portretējumā Klārks ir zaļš gurķis, taču viņa mazā pieredze ir tik apbruņojoša, ka nav ne mazāko šaubu, kāpēc Merilina Monro viņu izvēlējās par savu uzticības personu.

Nospēlēt Monro ir liels izaicinājums, un uz lomu tika apspriestas arī Skārletas Johansones, Keitas Hadsones un Eimijas Ādamsas kandidatūras, taču tieši Mišelai Viljamsai Holivudas lielie bosi piešķīra šo iespēju, kas jau pārvērtusies par aktrises trešo nomināciju “Oskaram”.

 

Pusgadu pavadījusi, iedziļinoties Monro filmās un lasot teju visu, kas vien par viņu uzrakstīts, Viljamsa intervijās atzinās, ka filmēšanas laikā pati sajutusies kā blondā dīva, kuru ar savu skatienu pavadījuši teju visi uzņemšanas grupas vīrieši, un darbs, ko viņa izdarījusi, ir perfekts – grimases un žesti, balss nianses un gaita, un naivums, ko, runājot par Monro, uzsvēris ne viens vien, kas viņu pazinis.

 

Daudz manierīgāks, protams, ir Kenets Brana sera Laurensa Olivjē lomā, un arī viņš savu varoni atkodis līdz kaulam, vai tas būtu viņa dusmu kārtējais izvirdums vai apziņa, cik plata robeža šķir kino un teātra aktierus, taču nevienā brīdī viņš pat nespēj iedomāties, ka Elsijas lomai uzaicinājis nevis visu iekāroto platīnblondīni, bet skumju un patiesībā – apmaldījušos meiteni. Mazākās, bet ne mazāk iespaidīgākās lomās ir Džūlija Ormonda (Vivjena Lī), Džūdija Denča (Sibilla Torndaika), Tobijs Džonss, Emma Vatsone un Zoja Vanameikere, kā arīdzan Dagrijs Skots.

* Mišela Viljamsa un Kenets Brana nominēti “Oskaram” kā labākie aktieri, abi bija nominēti arī Ekrāna aktieru ģildes balvai.

* Mišela Viljamsa saņēma “Zelta globusu”, šai balvai bija nominēta arī pati filma un Kenets Brana.

* Par savu sniegumu Mišela Viljamsa nominēta Austrālijas Kino institūta balvai, Britu Kinoakadēmijas balvai.

* Kenets Brana saņēma Londonas Kinokritiķu ģildes balvu, nominēta bija Mišela Viljamsa.

 

Būtiskais

“7 dienas un naktis ar Merilinu Monro”/”My Week with Marilyn”

2011., ASV, Lielbritānija

Režisors: Saimons Kērtiss

Lomās: Mišela Viljamsa, Edijs Redmeins, Kenets Brana, Džūlija Ormonda, Džūdija Denča, Emma Vatsone, Tobijs Džonss, Dagrijs Skots, Zoja Vanameikere, Dominiks Kūpers

No 24. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+