Publicitātes foto

Monsā atklās izstādi mākslas un zinātnes sadurē 0

No 19. līdz 30. augustam 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsētā Monsā (Beļģija) RIXC kūrē izstādi “Transformative ecologies”, kurā tiks prezentētas inovatīvas latviešu un beļģu mākslinieku instalācijas, kā arī dažādu projekta izstrādes laikā uzkrātu vides datu sonificētās, vizuālās un 3D reprezentācijas, LA.lv uzzināja centrā.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Gints Gabrāns savā darbā “Metabolical dominance” piedāvā nākotnes pārtikas vīziju prezentējot celulozi šķeļošus enzīmus, kas ļautu lietot uzturā zāli, koksni, papīru utt. RIXC mākslinieki Rasa un Raitis Šmiti, sadarbojoties ar Mārtiņu Ratniku, turpina pētīt cilvēku – augu komunikāciju, analizējot un kartējot vārdus no 13 000 ziņām, kas tika saņemtas “Talk to me” projekta gaitā.

Starpsugu komunikācija tiek pētīta arī beļģu mākslinieces Annemie Maes darbā “Transparent beehive” – dzīvā skulptūrā ar bišu kolonijām kuras tiek monitorētas, mērītas un vizualizētas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaņu mākslinieka, Voldemāra Johansona darbs “Attractors” ir apskatījis skudru kolonijas kustības, radot 3D objektu no iegūtajiem datiem. Ar mikroizmēra sugām līdzdarbojas arī Rasa un Raitis Šmiti – baktērijas tiek izmantotas divos viņu darbos no “Biotricity” sērijas. Kopā ar Voldemāru Johansonu Šmiti izveidojuši instalācijas ar reālā laika baktēriju radītas enerģijas ģenerēšanas procesa sonifikāciju, bet kopā ar video māksliniekiem Mārtiņu Ratniku un Jāni Jankevicu tika izveidota jauna “Dīķa baterijas” vizualizācija, kas tika instalēta LU Botāniskā dārza dīķī un apkopoja datus septiņu mēnešu garumā.

Izstādē piedalīsies arī divi jauni latviešu mākslinieki, prezentējot savas utopisāks vīzijas un pozitīvus nākotnes scenārijus. Savā darbā “Private atmosphere” Paula Vītola ir radījusi tērpu, kas palīdz radīt savu privāto un ideālo vidi, nenorobežojoties no pārējās sabiedrības. Savukārt Riharda Vītola projekts “aKa”piedāvā jaunu agrikultūras veidu – mākoņkopību – kas izmanto hēlija balonus, lai savāktu lietus ūdeni.

Izstādi papildinās 3D BioLab simpozijs, kas norisināsies 20. un 21. augustā Cafe Europa telpās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.