×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Franks Gordons: Monstram priekšā – plāksni! (54)

Foto - LETAFoto - LETA

Vienpadsmit tūkstoši parakstu par labu Pārdaugavas pompozā un bezgaumīgā “uzvarētāju” pieminekļa novākšanai – tātad Saeimā varēs šo prasību iztirzāt. Bet te ir vairāki “bet”.

Pirmkārt, Kārlim Eihenbaumam no Ārlietu ministrijas ir visai iespaidīgs arguments: ar Krieviju noslēgtais līgums par memoriāliem. Otrkārt, ja ķersies pie pieminekļa nojaukšanas, vismaz Rīgā draud uzliesmot etniska rakstura sadursmes, bezmaz vietējs “pilsoņkarš”. Varbūt es pārspīlēju, bet izslēgt šādu varbūtību nevar. Treškārt, Krievija varētu izraisīt starptautisku skandālu, griezties pie ANO Drošības padomes, Eiropas Komisijas un nez kur vēl. Vai Latvijai tas vajadzīgs?

Varbūt tiešām vajadzēja šo monstru nojaukt 1991. gada augusta beigās reizē ar Rīgas ļeņinekli? Sak’, stihiska tautas dusmu izpausme – padarīts un cauri…

Kas tad patlaban atliek? Manuprāt, ne Krievija, ne prokrieviskās aprindas nevarētu pat iepīkstēties, ja pieminekļa priekšā labi redzamā vietā uzstādītu lielu plāksni ar uzrakstiem latviešu, angļu un krievu valodā, kas īsi un skaidri pavēstītu, ko Latvijai atnesa “atbrīvotāji”: 1949. gada deportāciju, tik un tik nošauto uz padomju kara tribunāla spriedumu pamata, ārzemju raidījumu traucēšana, izolējot Latviju no ārpasaules u. tml.

Plāksnei būtu jābūt no izturīga materiāla. Lai katrs, kas 9. maijā dodas turp, nevarētu to plāksni apiet.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Cik nožēlojami lasīt visus šos murgus. Var redzēt cik zemu var krist…

 2. “…Latvijai atnesa “atbrīvotāji”: Gordons palika dzivs un musina uz naidu

 3. F.Gordonam, kā parasts, labs raksts! Paldies!

 4. Ivara Priekšlikums ir atbalstams. Par to varētu vāk parakstus un ziedojumus.

 5. Franks Gordons ir lielāks latvietis nekā visi komentētāji kopā ņemti !

 6. Varbūt vajadzētu vākt parakstus par “brīvprātīgi-obligāti” ieturētās naudas atgūšanu no Krievijas?

 7. Gordona kungs,jūs labāk pastāstiet, kā var 60 gadus okupēt Palestīnas zemi,palestīniešus padarot par
  bēgļiem un cēli runāt par Latvijas okupāciju no izbijušas valsts PSRS!…

  • Kādi 60 gadi? Runa jau ir par tūkstošiem gadu. Un kāpēc Gordona kungam jāatbild par ēģiptiešu, bizantiešu, romiešu, arābu, turku un ebreju rīcību šajā teritorijā? Vai tik zem segvārda “Dzintars” neslēpjas krievnacistu demagogs, kas cenšas izspēlēt bēdīgi populāro anti-semitisma kārti…

   • Ārzemniekam…
    Esmu latvietis,un negribu novēlēt nevienam to ko pieredzēju tālu Urālos,bet tas bija tik sen …
    To ka mūs vada dižs režisors un ir vilks aitas ādā ir fakts.Par to krievunacistu neapvainojos,jo tik maziz-
    glītotas personas,ko citu varsagaidīt;Izraelas pilsonim jābūt līdzatbildīgam par savas valsts noziegumiem!

    • Jūs esat nevis par Palestīniešu tiesībām bet pret Izraelu un ebrejiem kopumā. Esmu redzējis kā Maskavā Jūs mīlat musulmaņus…

  • Vai tu gadījumā neesi ”vēsturnieka” Dzintara pēcnācējs…? Domu gaita līdzīga!

 8. Uz šī staba atklāšanas mītiņu pirms daudziem jau gadiem organizēti no darba vietām savestie padarmijas frontu veterāni (un arī bijušie aizmugures žurkas) gan pēc tam pukojās, kā bijis jāstāv uzraktas zemes dobēs visu atklāšanas garo runu laikā, gaidot ka tiks mājās. Lielāka svinēšana sākās citos gados, bet tagad tai jau pavisam cits politikāņu un dzērāju sagrozīts fons. Arī viesstrādnieks Ušakovs, pieminot “savus divus savus kritušos vectētiņus”, joprojām nav apjēdzis, kāda vienīgi lielgabalu gaļa bijuši šie vectētiņi staļinistu boļševiku izprovocētajā karā ar vienīgo nolūku – izlaupīt Eiropu, atkal uz brīdi izglābt no bada padomiju. Plāni izdevās gan tikai daļēji – tikai Baltijā un Polijā. Stabu tiešām nav jānojauc, bet jāizmanto kā uzskates objektu ar informāciju 1944/45. gados sākto nelietību virknei.

 9. Man personigi monstru vairak atgadina tas veidojums kurs tiek saukts par gaismas pili, turklat runa ka tas betona monstrs ir aprijis kaudzi naudas nabagmaja dzivojosajiem :). Sen nebiju bijis dzimtene, jo dzivoju un stradaju Norge, kad ieraudziju to vajpratu … Letini jus vel ilgi savos su… varisieties.

  • Kāpēc tik sen neesat bijis dzimtenē? Norvēģi par maz maksā austrumu kalpiem, vai tikai dzimtenes mīlestības trūkums (vai abi)?

 10. Piemineklis nav jāaizvāc, bet laukums to atļauj, blakus ir jāuzceļ piemineklis komunisma upuriem, ar visiem upuru sarakstiem vai vienkārši apkārt šim laukumam – monolīta betona sēta ar komunistu režīmā nomocīto, deportēto un bojā gājušo Latvijas iedzīvotāju vārdiem. Domāju ,ka ziedotāju netrūks.

 11. Laba ideja !

 12. Laba doma!Tā varētu gan izdarīt.

 13. Autora doma ir teicama un atbalstāma. Šeit vēl daži ieteikumi par to pašu tēmu:
  * Uzvaras gatve ir pārdēvējama par “Okupācijas gatvi”.
  * Valdībai ir jāsper soļi, kas aizliegtu šīs okupācijas svinības pārvērst par “Rīgas vētkiem” (Ušakova mērķis). Piemēram, jāaizliedz masveida “maršs” no Vecrīgas pāri Akmens tiltam.
  * Jāpārskata noslēgtais “līgums par memoriāliem” — cik lielā mēra tas no Krievijas puses tiek ievērots. Varbūt Latvija par daudz dedzīgi un apzinīgi izpilda savas saistības.
  * Tautas uzmanību un sašutumu ir jānovērš uz šķelto skolu sistēmu. Tas ir lielākais ļaunums Latvijas sabiedrībā šobrīd.

 14. Vajadzēja 90.gadu sākumā to novākt,kad “atbrīvotāji” vairāk slēpās savās alās un un daudz nepīkstēja. Latvijas valdība nez kāpēc nabu kasīja. Jelgavā novāca un miers mājās. Tagad ko? Vilciens ir aizgājis. Vienkārši tam nav jāpievērš uzmanība.Lai dara ko grib tajā laukumā,kaut virinātāju gājienus organizē.

 15. Gordona kungs laikam grib lai konflikti tiktu padarīti par mūžīgiem un neizbeidzamiem. Vieni prasīs vienu, citi nāks un prasīs citu un mūžīgi konflikti šajā vietā. Tas nu gan neder.

 16. Vēl jau var papildināt kompleksu ar pieminekli padomju karavīram -izvarotājam.

 17. Plāksne ir laba ideja! Tad varbūt kāds sāks saprast un iedomāsies, kādēļ tāda attieksme. Tikai baidos, ka šāds projekts iestrēgs tādos Rīgas birokrātijas brikšņos, ka tā realizācija liekas gandrīz neiespējama.

 18. PALDIES JUMS GORDONA KUNGS par rakstu! LAI JUMS VESELĪBA UN PATIESA, RADOŠA DOMA TIK NOZĪMĪGU FAKTU IZSKAIDROŠANĀ PAR LATVIJAS VĒSTURES JAUTĀJUMIEM!

 19. Šoreiz atkārtošos ( par to LA rakstiju vairākārt). Jāizbūvē nevis plāksne, bet aptuveni 4-5 metrus augsta betona memorālā siena visa laukuma garumā atkāpjoties metrus 30 no tramvaja sliedēm. Uz sienas jābūt lasāmiem:1. Molotova – Ribentropa faktam ar visiem slepenajiem pielikumiem orģinālvalodās, vācu – krievu. Tulkojumā: fakta realizācijas rezultātā cietušo tautu – poļu, lietuviešu, igauņu un latviešu valodā.
  Angļu valodā – pārējo tautu pilsoņiem. 2.Katiņā noslepkavotās poļu inteliģences un karavīru saraksts. Litenē noslepkavoto Latvijas karavīru saraksts, centālcietumā un citviet Latvijā, Lietuvā un Igaunijā noslepkavoto pilsoņu 1941. gadā saraksti. Tāpat šinī gadā deportēto un šinī sakarā bojā gājušo pilsoņu saraksti. Līdzekļu piesaistei memoriāla projektēšanai un izbūvei izveidot starpvalstu (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas) bezpeļņas organizāciju, jeb fondu ziedojumu vākšanai.

  • Un papildus vēl tās vēsturiskās fotogrāfijas par Vermahta un Sarkanarmijas kopējo Uzvaras parādi Brestā pēc Polijas iznīcināšanas. Tādas labi lielas bildes, lai acīs “griež”, pat ja negrib skatīties. Varētu parādīt arī sabombardētās Koventrī fotogrāfijas, lai staļinisti varētu palepoties par savu līdzdalību.

 20. Protams,jāieklausās saprāta balsī. Laiks nomierinās prātus. Bet mums ir jāstrādā pie tā, lai visus valsts bērnu dārzus un skolas pārvērstu par latviešu iestādēm. Ar bezmaksas pusdienām. Tur jāizvērš bez precedenta izskaidrošanas darbs. Jāceļ jaunā pakāpē patriotiskā audzināšana. Nedrīkst slēgt latviešu patriotu skolas, kā tas bija ar Šampētera vidusskolu.Jāievieš atpakaļ Obligātais militārais dienests no 6 līdz 12 mēneši ilgs.

 21. Gordonam taisnība. Piebildīšu vien. Vai tas, ka nojauksim monumentu, nozīmēs, ka okupācijas, vardarbības, deportāciju nav bijis? Ka tas viss jāaizmirst? Monumentāla plāksne atgādinātu, kas bija Sarkanarmija un ko viņa Latvijai nodarīja.

  P.S. Levits šorīt TV teica to pašu. Ar piebildi: Eiropā kara piemiņas zīmes nav pieņemts nojaukt.

  • Tajā vietā bija paredzēts būvēt ko citu un “brīvprātīgi piespiedu kārtā” vāktie līdzekļi nav piemiņas vērti. Tādam mēslam entos hektārus atvēlēt…? Racionālpolitikas rezultātus mēs viši šobrīd izjūtam – kā kaut kas, tad ka tik kādam nebūtu pretenzijas un kāds šķībi uz mums nepaskatās. Valsts bez rakstura.

   • >>> Gaida 19:08
    Jalgavā sarūsējušais “Pūķis” nogāzās pats.

   • Kaut kur nesen lasīju vēl labāku ideju – atdot šos n-tos hektārus privātam “investoram” apbūvei…
    Kādam jevrejam vai pat no plašās rodinas…
    Ātri problēmu atrisinās.

 22. Doma nav slikta un kā pagaidu variants der. Bet, tas betona mēsls, ko pēc sevis atstāja padomju okupācijas režīms, vienalga tiks nojaukt. Ļoti šaubos, ka tāda valsts kā Krievija vēl ilgi pastāvēs.

 23. Plāksne būtu pirmais solis, jo nojaukt vienlga šo monstru vajadzēs.

  • Nav islēgts, ja to pieminekli nonesīs, ka staļina piekritēji nerīkos teroraktus pret nacionālajiem simboliem, piemēram, Brīvības pieminekli, Brāļu kapiem u.t.t. Kā saka nekustini s***, ka nesāk smirdēt!

 24. noziedzinieku kriminālā vēsturisko teroristu saskaņas centra partija ir jālikvidē,kad beidzot būs normāla tiesiska Latvija

 25. Nevar but tikai mazliet stavokli ! Stavokli vai nu ir,vai ari nav !
  Tapat nevar but tikai mazliet Briva-Neatkariga Valsts,Briva un Neatkariga Valsts vai nu ir,vai ari nav !
  Briva un Neatkariga Valsti ir japilda Valsts un Starptautiskie likumi. Latvijas Valsts gadijuma :
  ES likumi par Valsts nodevibu,kura ir noteikts,ka ari finansiala darbiba,ja ta apdraud Valsts drosibu,
  tiek pieskaitita pie Valsts nodevibas. Parex banka,visas Latvija esosas krievu mafijas bankas,Liepajas
  Metalurgs,Rigas Satiksme,Rigas namu parvaldnieks,Rigas Brivosta un SC ar visam savam pasvaldibam.
  Ka nakosais ir jaizpilda Starptautiskie likumi par okupacijas seku likvidesasanu,ieskaitot kompensacijas
  piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.
  Noziegumiem pret cilveci NAV noilguma.
  P.S. Likumu nepildisanu var novertet ka nozieguma,vai noziedzinieku atbalstisanu.

 26. Pieminekli uz Abreni aiztransportēt –pie robežas , lai kr. priecājas ;
  kas vēlas pieminēt kritušos –tam domāti kapi.

 27. Gaišs prāts.

 28. Policijā esot prakse ,ka aizturēto apstrādā divi policisti :- 1) sliktais policists ,kas visu laiku bļaustās un draud aizturētajam un – 2) labais policists ,kas runā pieklājīgi ,uzcienā ar kafiju un cigaretēm… Protams ,pēc tādas apstrādes aizturētais ar prieku sagaida “labā” policista ieteikumus… Gordona kungs man atgādina to otro policistu.

 29. kāpēc plāksni ,var tač sakārtot teritoriju pienācīgā izskatā lai tas monstrs stāv bet nav tik uzkrītošs.Blakus var veidot koncertzāli ,stadionu ,hokeja halli vai pielāgot pirmskara projektu

 30. Jaunai latviešu pasugai -racionāliem latviešiem ar baķkām avangardā nav dienas kārtībā spriedelēšana par karātavu laukumā uzstādīto monstru,jo ir svarīgākas darīšanas,kad tuvākā nākotnē tikšana pie siles būs saistīta ar lojalitāti SC un uškovam personīgi.

 31. Piemirsu – tos dumpiniekus amīši sbāž lidmašinās un uz Kubu Guantamo kara cietumu – lai pasēž… Un priekš kam draugi ir un sabiedroties – domāju, pie nopietna lūguma neatteiks… Ja redzēs , ka lieta nopietna – nekādi deboširi nebūs…( lidmašinas ar uzsidītiem motoriem gaida lidostā ).

 32. Kam mums tāda ārlietu ministrija, kura pat Krieviju uztver par svētu patiesību? Vai varbūt lūgt amerikāņu draugu palīdzību nojaukšana – vieni manevri ar amīšiem un monstra nav ?

 33. Es gan biju par to “Latvijas draugu” labākās domās. Kā saka, slēpjies cik gribi, vienalga tā daba agrāk vai vēlāk izspiedīsies caur aitas kažoku. Tā plāksne vienkārši būtu smieklīga. Gribētu redzēt to līgumu ar visiem parakstiem nevis stāstus par to. To ka kolonisti te paliek arī ietverts līgumā, un katram tagad pa birkai, jo izvākt tos nevaram?

 34. Plāksnes doma vismaz ir kaut kas, ja Latvijas varas vīri neraustītos no ko Krievija teiks. Latvija pagriež otro vaigu. Vispār, nez ko tāds vienpusējs 1994.g. ”ar Krieviju noslēgtais līgums par memoriāliem” dod latviešu tautai?

  Vēsturniece Vita Zelče raksta: “Sarkanajai armijai bija īpašas pretnieku kapu iznīcināšanas vienības, kas sekoja frontei un pildīja savu uzdevumu. Tie gluži vienkārši tika fiziski iznīdēti – saspridzināti, nošķūrēti, tanku kāpurķēžu samalti, demontēti. Atmiņstāsti liecina, ka šie karavīru kapi pazuda no Latvijas [un PSSR] ainavas bez jebkādiem publiskiem skaidrojumiem. (“Karojošā piemiņa 16.marts un 9.maijs”)

  • “Kommunarka” teritorijā pie Maskavas, ir masu kapvieta ap 30.000 Padomju Savienības upuriem. Tur ir samesti vairāki Latvijas ģenerāļi, virsnieki, kareivji, valsts pārstāvji, bijušais Rīgas mērs Hugo Celmiņš (Ušakov priekštecis), arī divreiz Latvijas valsts Ministru prezidents u.c.

   Žurnālists Juris Ekšteins, Maskavā, 2012.g. raksta par plāniem: ”Pēc “Kommunarkas” apbūves ar jauniem debesskrāpjiem zudīs arī pierādījumi vienam no asiņainākajiem Staļina režīma noziegumiem un upuru apbedījumu vietas. Zudīs pierādījumi pret neatkarīgo Latvijas valsti un tās pilsoņiem, tās bijušo augstāko politisko un militāro vadību.” Ja Krievijā tā rīkojas kāpēc Latvijas valdība baidās no ”okupācijas pieminekļa” nojaukšanas? Ja 1994.g. līgums tiek lauzts tad Latvija vairs nav spiesta būt godīgai.

 35. „Kārlim Eihenbaumam no Ārlietu ministrijas ir visai iespaidīgs arguments: ar Krieviju noslēgtais līgums par memoriāliem.” – Redz, tā jau tā lieta, ka Kārlim Eihenbaumam ir, taču Latvijai nav: šis Pārdaugavā esošais veidojums nevienā dokumentā nav minēts kā tāds, uz kuru attiektos Latvijas un Krievijas vienošanās.
  „Krievija varētu izraisīt starptautisku skandālu, griezties pie ANO Drošības padomes, Eiropas Komisijas un nez kur vēl.” – Tikpat reāli ir pieņemt, ka rīt pienāks psaules gals, jo argumenti, argumenti… Protams, Krievijai tas nepatiks. Arī koloniālminoritātei – ne. Bet vai tas nozīmē, ka jau laikus jātinas baltos palagos un jādodas uz „Friedhof” pusi?
  „plāksni ar uzrakstiem latviešu, angļu un krievu valodā, kas īsi un skaidri pavēstītu, ko Latvijai atnesa “atbrīvotāji” – Jūs protat lasīt domas, Gordona kungs! Vai sen jau šīs spējas Jums piemīt? 🙂

 36. Liels paldies Latvijas draugam Gordona kungam .

 37. Vēl jau varēja ierosināt uzdziedāt, lai visas problēmas atrisinātos! Ka tik kādu nenokaitināt… ANO? Baigais bubulis, no kura nav bijis nekādas jēgas arī pēc 1945.gada 8.maija.

Draugiem Facebook Twitter Google+