Ekonomika

Līvānos montēs stikla šķiedras ierīces. Audzis pieprasījums pēc optiskās šķiedras medicīnas vajadzībām0


Aiz modernizētā mehāniskā ceha (priekšplānā) atradīsies jaunais montāžas cehs.
Aiz modernizētā mehāniskā ceha (priekšplānā) atradīsies jaunais montāžas cehs.
Foto: Ivars Bušmanis

“Light Guide Optics International”, kurš atrodas bijušās Līvānu Bioķīmiskās rūpnīcas telpās, ir kļuvis par vienu no vadošajiem stikla šķiedras ražošanas uzņēmumiem pasaulē, “LB” intervijā norāda kompānijas līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Daumants Pfafrods.

“Līdz šim industriālās šķiedras ražošana aizņēma 40% no saražotā, bet medicīnas vajadzībām – 60%. Arvien lielāks pieprasījums pēc optiskās šķiedras parādās medicīnas vajadzībām.”

Uroloģijā – nierakmeņu un prostatas novēršanai – “Light Guide Optics International” saražo aptuveni pusi pasaulē izmantotā instrumentārija. Uzņēmums sadarbojas ar medicīnas nozares milžiem, piemēram, “Boston Scientific” un “Cook Medical”, kas Latvijā saražoto tālāk nogādā medicīnas iestādēm.

Lētākais medicīnas izstrādājums maksā ap 70, 80 eiro, bet gala patērētājam cena lēšama simtos dolāru.

Šīs ierīces izmanto kardioloģijā – asinsvadu sašaurināšanai, kā arī asins artēriju tīrīšanai, un arvien vairāk kosmētikā – apmatojuma likvidēšanai.

Paredzot šo augošo pieprasījumu, “Light Guide Optics International” ieplānojis jaunu medicīnisko ierīču montāžas cehu, kas atradīsies mehāniskā ceha galā, kur pašlaik atrodas kāda vairumtirgotāja noliktavas. Pašlaik notiek projekta saskaņošana, un to paredzēts pabeigt pēc diviem gadiem – 2021. gada otrajā pusē.

Saistītie raksti

“Pavisam nāks klāt telpas 4000 kvadrātmetru platībā. Montāžas ceha jaudas palielināsim divas līdz trīs reizes, kas nozīmē arī darbavietu skaita palielinājumu. No pašreizējās galvenās ēkas uz to pārcelsies gan montāžas cehs, gan pakošanas cehs, un tur būs arī noliktavas,” “LB” atklāj Māris Stafeckis, medicīnas ierīču produktu menedžeris. “Gaidāms arī liels pasūtījums uroloģijas iekārtām no Izraēlas.”

LA.lv