Eiropa

Monti eirozonas parādsaistību krīzē vaino Vāciju un Franciju 16

Itālijas premjerministrs Mario Monti izteicās, ka Eiropas parādsaistību problēmas daļēji skaidrojamas ar Vācijas un Francijas bezatbildīgo rīcību eirozonas attīstības sākumā.

Monti žurnālistiem Tokijā norādīja, ka eirozonas divas lielākās ekonomikas nav ievērojušas fiskālos noteikumus, tādējādi rādot sliktu piemēru pārējām kontinenta valstīm. “Šis stāsts aizsākās 2003. gadā, kad eiro vēl bija gandrīz pirmsākumos,” sacīja Monti. “Patiesībā tieši Vācija un Francija neievēroja budžeta iztrūkuma un parādsaistību noteikumus.” Viņš uzsvēra, ka galveno problēmu radījusi nepakļaušanās noteikumiem, kas budžeta iztrūkumu paredz, ne lielāku par trīs procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Monti paziņoja, ka, neskatoties uz ieteikumiem, ES valstu ministru sanāksmē nolemts nesodīt Franciju un Vāciju par budžeta deficīta limita pārkāpšanu. “Protams, ka gadījumā, ja eirozonas tēvs un māte pārkāpj šos noteikumus, tad jūs nevarat sagaidīt, ka tos ievēros tādas valstis kā Grieķija,” sacīja Itālijas premjers. Monti šā gadsimta sākumā bija Eiropas Komisijas loceklis, kad tā ieteica piemērot sankcijas valstīm, kuras sasniegušas pārmērīgus budžeta deficītus, taču Eiropadome šo lēmumu bloķēja.

LA.lv