×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Monti: Itālijai nevajadzēs starptautisko aizdevumu

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas premjerministrs Mario Monti intervijā vācu radiostacijai ARD uzsvēris, ka Itālijai nevajadzēs aizdevumu, lai pārvarētu parādsaistību krīzi.

“Pat nākotnē Itālijai nevajadzēs palīdzību no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda,” paziņoja Monti. Itālijas premjers aicināja finanšu tirgus un novērotājus nepakļauties klišejām un aizspriedumiem. “Es saprotu, ka pagātnē Itālija varēja asociēties ar ideju par nedisciplinētu valsti, bet tagad tā ir daudz disciplinētākā nekā daudzas citas Eiropas valstis,” atzīmēja Monti. “Mūsu valsts maksā caur savu finansiālo ieguldījumu, lai atbalstītu Grieķiju, Portugāli, Īriju un tagad Spāniju.”

Monti kategoriski noraidīja arī Austrijas finanšu ministres Marijas Fekteres izteikumus, ka Itālijai, līdzīgi kā Spānijai, varētu būt nepieciešama starptautiska finansiāla palīdzība, ņemot vērā augstās procentu likmes, kuras Roma ir spiesta piedāvāt par valsts obligācijām. Roma visiem spēkiem cenšas kliedēt bažas, ka Itālija varētu kļūt par nākamo upuri eirozonas parādsaistību krīzē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+