Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
14. februāris, 2015
Drukāt

“Moody’s” paaugstina Latvijas kredītreitingu uz “A3” līmeni

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service, Inc.” (“Moody’s”) piektdien, 13.februārī, paaugstināja Latvijas kredītreitingu no “Baa1” uz “A3”, nosakot stabilu kredītreitinga nākotnes prognozi.

“Moody’s” kredītreitinga paaugstinājumu pamato ar ilgtspējīgām valsts finansēm un risku samazināšanos banku sektorā.

“Reitinga palielinājums uz “A3″ investoriem signalizē, ka ieguldījumu veikšana Latvijā ir ar vēl augstāku drošības pakāpi un apliecina Latvijas pozīciju nostiprināšanu A reitinga grupā,” paziņojumā medijiem uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Finanšu ministrs vērtē, ka reitinga paaugstinājums ir nozīmīgs Latvijas sasniegums, jo pēdējā laikā mūsu valsts stiprinājusi valsts ekonomiskās un fiskālās pozīcijas. Valdība iepriekšējos gados ir izlēmīgi rīkojusies, reaģējot uz krīzes situācijām, un stiprinājusi valsts fiskālo disciplīnu. Panākumu pamatā ir arī intensīvais darbs pie nodokļu iekasēšanas pilnveidošanas, skaidro finanšu ministrs.

“Moody’s” prognozē, ka fiskālais deficīts saglabāsies zem 1,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vispārējās valdības valsts parāds 2015.gadā samazināsies līdz 36% no IKP. Aģentūra atzīst, ka Latvija vairākos valsts finanšu rādītājos ir pat labākā pozīcijā nekā citas “A3” reitinga grupā esošās valstis.

Savukārt risku samazināšanos Latvijas banku sektorā ir nodrošinājusi augstā banku kapitalizācija, nerezidentu noguldījumu stabilais līmenis un papildu likviditātes prasības bankām, kuru pamatdarbība ir nerezidentu apkalpošana. Riski banku sektorā tiek mazināti arī tādējādi, ka nozīmīgākās kredītiestādes tagad tiek uzraudzītas saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas Vienoto uzraudzības mehānismu.

“Moody’s” Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu noteikusi stabilu, jo lejupvērstie riski ir līdzsvarā ar augšupvērstiem riskiem. Kaut arī saglabājas mēreni ģeopolitiskie riski un Latvijas ekonomikas izaugsmi ietekmē Krievijas ekonomiskas lejupslīde, tomēr Latvija kā maza un atvērta ekonomika ir spējusi pielāgoties un diversificējusi eksportu uz jauniem tirgiem, atzīst aģentūra.

“Moody’s” Latvijas ekonomikas izaugsmi 2015.gadam prognozē 2,2% apmērā.

“Moody’s” turpmāku reitinga palielinājumu apsvērs, ja parāds samazināsies vairāk, nekā tika prognozēts, un Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciāls palielināsies, ceļoties konkurētspējai. Reitingu var samazināt gan valsts finanšu kvalitātes vājināšanās, gan dramatiska ekonomiskās un politiskās drošības samazināšanās.

Bez “Moody’s ” Latvijas kredītreitingu nosaka arī starptautiskās reitingu aģentūras “Standard&Poor’s” un “Fitch Ratings”, kā arī Japānas reitingu aģentūra “R&I”.

“Standard&Poor’s” Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā novērtējis “A-” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu, arī “Fitch Ratings” Latvijas kredītreitingu jau noteicis “A-” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu, savukārt Japānas reitingu aģentūra “R&I” Latvijas kredītreitingu novērtējusi “BBB+” līmenī ar stabilu nākotnes vērtējumu.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+