×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

“Moody’s” paaugstina Rīgas kredītreitingu

Foto: LETAFoto: LETA

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” (“Moody’s”) ir paaugstinājusi Rīgas pilsētas reitingu līdz “Baa1” līmenim no “Baa2” un noteikusi stabilu reitinga prognozi.

Rīgas reitings paaugstināts pēc tam, kad “Moody’s” 13.februārī paaugstināja Latvijas kredītreitingu no “Baa1” uz “A3”, nosakot stabilu kredītreitinga nākotnes prognozi.

Kā vienu no galvenajiem iemesliem Rīgas reitinga paaugstināšanai aģentūra minēja Latvijas kredītprofila pastiprināšanos, jo Rīgai ir ciešas makroekonomikas un finanšu saites ar centrālo valdību. Tāpat reitingu ietekmēja Rīgas stabilais finanšu sniegums, kura turpināšanos “Moody’s” sagaida vidēja termiņā.

Aģentūra norādīja, ka Rīga kā valsts ekonomiskais dzinējs sniedz galveno ieguldījumu Latvijas ekonomikas izaugsmē. “Moody’s” uzsvēra, ka Rīgas iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju par nepilniem 70% pārsniedz valstī vidējo un galvaspilsēta rada ap 50% no valsts IKP. Apmēram 80% no operatīvajiem ieņēmumiem galvaspilsēta iegūst no centrālās valdības nodokļu un starpvaldību maksājumos.

“Moody’s” uzsvēra, ka lielāka nodokļu ieņēmumu īpatsvara nonākšana Rīgas budžeta un stingra izdevumu kontrole ir ļāvusi pilsētai uzrādīt labāku sniegumu nekā noteikts budžeta mērķos: pērn operatīvais budžeta pārpalikums bijis 8% no operatīvajiem ieņēmumiem, kas kopā ar stingru finanšu pārvaldību un skaidri definētu iekšējo politiku un procedūrām arī turpmāk, visticamāk, atbalstīs pilsētas darbu. “Rīga 2014.gadā uzrādīja finanšu pārpalikumu 1% no kopējiem ieņēmumiem salīdzinājumā ar 3% deficītu 2013.gadā. Saistībā ar to “Moody’s” sagaida, ka pilsētā 2015.-2016.gadā būs 1-2% no kopējiem ienākumiem pārpalikums,” lasāms paziņojumā.

Vienlaikus aģentūra norādīja, ka “Baa1” reitings ir saistīts ar Rīgas ierobežotajām iespējām palielināt ieņēmumus, kā arī lielo parādu nastu, kuru gan Latvijas galvaspilsēta ar pieaugošiem ieņēmumiem un piesardzīgu pieeju kapitāla investīcijām pakāpeniski varētu samazināt.

Stabila reitinga prognoze Rīgai atspoguļo Latvijas reitinga prognozi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+