×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

“Moody’s” samazina deviņu ES valstu kredītreitingus un nākotnes perspektīvas

moody

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” pirmdien samazināja Itālijas, Spānijas un Portugāles kredītreitingus, bet Francijas, Lielbritānijas un Austrijas kredītreitingiem noteica negatīvu nākotnes perspektīvu, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar eirozonas krīzes radītajām negatīvām sekām.

Tāpat kredītreitingi samazināti arī Slovēnijai, Slovākijai un Maltai, “Moody’s” norādot, ka visas deviņas valstis kļūst aizvien jūtīgākas pret finanšu un makroekonomikas riskiem saistībā ar eirozonas krīzi.

Aģentūra vēsta, ka Eiropas ekonomikas perspektīvu pavājināšanās “apdraud valstu taupības programmu un strukturālo reformu īstenošanu, kas nepieciešamas konkurētspējas veicināšanai.”

“Moody’s” arī apšauba institucionālo reformu realizēšanu eirozonā un to, vai tiks nodrošināti pietiekami resursi krīzes atrisināšanai.

Aģentūra uzsver, ka šie faktori tirgus pārliecību saglabās trauslu, “pastāvot ievērojamam potenciālam turpmākiem satricinājumiem finansēšanas apstākļiem grūtībās nonākušām valstīm un bankām.”

Zīmīgi, ka aģentūra lēmumu par deviņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kredītreitingu pārskatīšanu pieņēmusi vien dienu pēc tam, kad šķita, ka Grieķija un Eiropa panākusi ievērojamu progresu krīzes atrisināšanā, Grieķijas parlamentam apstiprinot starptautisko aizdevēju pieprasītos taupības pasākumus.

Grieķijai bija jāapstiprina šī taupības programma, lai grūtībās nonākušajai tautsaimniecībai tiktu piešķirts 130 miljardus eiro lielais aizdevums un valsts spētu izvairīties no maksātnespējas.

“Moody’s” pirmdien paziņoja, ka Itālijas kredītreitings samazināts no “A2” uz “A3”, Spānijas kredītreitings – no “A1” uz “A3”, bet Portugāles kredītreitings – no “Ba2” uz “Ba3”.

Slovākijas un Slovēnijas kredītreitingi samazināti par vienu pakāpi – līdz “A2”, bet Maltas kredītreitings līdz “A3”.

Austrija, Francija un Lielbritānija saglabājušas savus “AAA” līmeņa kredītreitingus, taču tiem noteikta negatīva nākotnes perspektīva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+