×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Moras Godojas tango kaislības turpinās


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīgā atgriežas jau daudzu dejas mākslas mīļotāju iecienītā, spilgtā māksliniece – Argentīnas tango zvaigzne Mora Godoja, lai 25. martā Rīgas Kongresu namā sniegtu jaunu priekšnesumu – “Tango Buenosairesā”. 


 

Moras Godojas talants izrādēs daudziem pašmāju koncertu apmeklētājiem nav svešs, tomēr, ja kāds vēl nav paguvis novērtēt par tango karalieni dēvētās dejotājas enerģijas lādiņu, to var izdarīt šajā pavasarī.

Mora ir pasaulē slavena tango dejotāja ar klasiskā baleta izglītību pamatos. To viņa savulaik apguvusi Buenosairesas Operas teātra mākslas institūtā, kur papildus mācījusies arī tango dejas mākslas noslēpumus. Jāteic, tango Morai ir asinīs, jo arī viņas vecāki bijuši talantīgi dejotāji, bet pati mazā Mora jau bērnībā nodēvēta par tango brīnumbērnu.

Pēc studijām Mora kopā ar dejotāju Migelu Angelu Zotto piedalījusies vairākās tango izrādēs, bet spožākos slavas laurus plūkusi 1997. gadā, kad tika uzaicināta sniegt meistarklases Stenfordas universitātē. Uz panākumu viļņa tapa pirmais “grāvējs” – izrāde “Nāvējošais tango”, kurā viņa parādījās visā pilnībā – kā režisore, horeogrāfe un skatuves zvaigzne. Pēcāk, 2002. gadā, mūzikls “Tanguera”, kurā Godoja bija gan galvenā horeogrāfe, gan vadošā soliste, tika izrādīts Buenosairesas Nacionālajā teātrī. Šai izrādei valsts vadošie kritiķi piešķīra piecus augstākos apbalvojumus.

Varētu teikt, ka nevis tango ir Moras vizītkarte, bet daudzviet – pati Mora ir tango vēstnese visā pasaulē. Pērn, kad Mora viesojas Rīgā, viņas dejas kompānija svinēja 10 nepārtrauktas turnejas jubileju – pēdējo 17 gadu laikā mākslinieces menedžments saskaitījis vairāk nekā pusotru tūkstoti uzstāšanos, kuras klātienē noskatījušies vairāk nekā divarpus miljoni skatītāju. Pērn viņa saņēma prestižo “ACE” (“Asociación Cronistas del Espectáculo”) balvu par horeogrāfiju mūziklā “Chantecler Tango” – šo apbalvojumu Latīņamerikas māksliniekiem pasniedz Ņujorkas kritiķi.

Daudzuprāt, Mora Godoja pašlaik ir ne tikai viena no talantīgākajām, bet arī drosmīgākajām un ekscentriskākajām māksliniecēm Argentīnas tango vēsturē. Viņas rokraksts ir salsas, mambas un rumbas pikanto ritmu un klasiskā baleta apvienojums, bet nereti pikantos tērpus un tikpat kutelīgos uzvedumus papildina drāma, elegance, emocijas un, galvenais, kaislība – elementi, kas aizrauj skatītājus visā pasaulē.

Moras Godojas ceļojošās trupas sastāvā ir ne tikai profesionāli dejotāji, bet arī mūziķi, kuri papildus klasiskiem tango ritmiem Astora Pjacollas un Francisko Kanaro mūzikā izpilda arī pašu sacerētus darbus. Iepriekš Mora Latvijā viesojās, sniedzot kaislīgo izrādi “Amor tango”, bet šajā reizē skatītājus gaida jauns uzvedums “Tango Buenosairesā”, solot pārsteigt no jauna.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Rīgas Kongresu nams.

Laiks – 25. III 19.00.

Biļetes – “Biļešu servisa“ kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 7 – 30.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+