×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Mošejas dedzināšanā Beļģijā gājis bojā imāms

brisele

Beļģijas galvaspilsētas Briseles piepilsētā Anderlehtā kāds vīrietis tīši aizdedzināja šiītu mošeju, nogalinot tās imāmu un viegli ievainojot vēl vienu cilvēku, un vietējie musulmaņi raksturo šo uzbrukumu kā sunnītu ekstrēmistu sarīkotu, paziņoja policija un Anderlehtas mērs.

Policijas amatpersonas notikuma vietā paziņoja, ka 47 gadus vecais imāms nomiris no saindēšanās ar dūmiem. Viņa līķi atrada nepilnu stundu pēc tam, kad policija saņēma ziņu par šo uzbrukumu.

Dedzināšanā aizdomās turēto vīrieti, kurš iemetis mošejā degbumbu, aizturēja policija pēc tam, kad mošejas darbinieki nobloķēja viņa izkļūšanu no tās. Aizturētā rīcības motīvi vēl nav zināmi. Prokuratūras pārstāvis sacīja, ka aizturētais ir musulmanis, kas bijis bruņots ar cirvi un nazi. Aizturētais sacījis, ka esot dzimis 1978. gadā, taču viņam neesot līdzi dokumentu, kas to apstiprinātu. Mošejas darbinieks sacīja, ka dedzinātājs ienācis un iemetis degbumbu telpā, kur apmēram 10 ticīgo gaidīja uz lūgšanu sākumu. Uguns strauji izplatījās, un imāms mēģināja to nodzēst, bet uguns viņu iesprostoja šajā telpā. Saskaņā ar mošejas darbinieka teikto uzbrucējs, skrienot prom, izkliedzis sunnītu lozungus, kas bija saistīti ar Sīrijā notiekošajiem nemieriem. Sīrijas režīmu kontrolē šiītu alavītu novirziena pārstāvji, bet iedzīvotāju vairākums ir sunnīti. Sīrijas galvenā sabiedrotā ir Irāna, kur valda šiītu teokrātisks režīms.

Uguns iznīcināja lielāko daļu Ridas mošejas, kas bija lielākā no četrām šiītu mošejām Briselē un tās apkārtnē. Mošeja atradās rajonā, kur dzīvo daudz musulmaņu imigrantu un kas ir netālu no Beļģijas galvenā starptautiskās dzelzceļa satiksmes centra. Ridas mošeju pirms vairākiem gadiem sāka apsargāt policija, ņemot vērā ultrakonservatīvo sunnītu salāfistu kustības locekļu izteiktus draudus, sacīja Beļģijas musulmaņu kopienas augsta amatpersona Izabella Praila.

Beļģijas iekšlietu ministre Žoela Milkē sacīja, ka “ir ļoti šokēta par notikušo”, un to stingri nosodīja. Iepriekšējais uzbrukums kādam imāmam Briselē vai tās apkaimē notika 1989. gada martā, kad tika nošauts Briseles Lielās mošejas imāms, kurš bija dzimis Saūda Arābijā. Atbildību par šo slepkavību uzņēmās neliels Libānas proirānisks grupējums, kurš paziņoja, ka imāms bijis pārāk mērens un noraidījis nāves spriedumu, kuru Irānas šiītu teokrātiskais režīms ir pasludinājis rakstniekam Salmanam Rušdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+