×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

“Mossad” bijušais vadītājs mudina neuzbrukt Irānai

dagans

Bijušais Izraēlas izlūkdienesta “Mossad” vadītājs Meirs Dagans (attēlā pa kreisi) mudina atturēties no uzbrukuma Irānas kodolobjektiem un pauž atbalstu ASV prezidenta Baraka Obamas nostājai, ka jāiejaucas ir tikai tad, ja tas ir nepieciešams, vēsta raidsabiedrība CBS, kurai Dagans sniedzis interviju.

 

Kā lasāms intervijas fragmentos, kas pilnībā tiks pārraidīta svētdien programmā “60 Minutes”, Dagans uzskata, ka Irānas režīms, tostarp tā kareivīgais prezidents Mahmuds Ahmadinedžads, ir “ļoti racionāls”. “Jebkurš uzbrukums Irānai, pirms izmēģinātas visas pārējās pieejas, nav pareizs ceļš,” sacīja bijušais “Mossad” šefs. “Un prezidents Obama sacīja atklāti, ka militāra alternatīva ir dienas kārtībā un ka viņš nepieļaus, ka Irāna kļūst par kodolvalsti, un, balstoties paša pieredzē, es parasti uzticos ASV prezidentam.”

Dagans, kurš “Mossad” vadību pameta 2011. gada janvārī, vairākkārt ir brīdinājis, ka, veicot militāru uzbrukumu, Irānas kodolambīcijas netiks apturētas, turklāt tā rezultātā viss reģions tiks ierauts konfliktā. Irāņi nebūt nesteidzas iegūt atombumbu, jo apzinās šāda soļa sekas, intervijā CBS sacīja Dagans. “Bez šaubām viņi apsver visas viņu rīcības sekas,” norādīja “Mossad” eksšefs. “Viņiem būs rūgti jāmaksā, un es uzskatu, ka irāņi patlaban izturas ļoti uzmanīgi pret šo projektu.”

Atsakoties tieši atbildēt uz jautājumu, vai Izraēla ir atbalstījusi Irānas opozīcijas jaunatnes grupējumus, viņš norādīja, ka centieni panākt režīma maiņu būtu daudz gudrāka taktika. “Tas ir mūsu pienākums – palīdzēt ikvienam, kurš ir gatavs nostāties atklātā opozīcijā pret Irānas režīmu,” apliecināja Dagans. Vaicāts, vai viņš dotu priekšroku tam, ka Izraēla nogaida un ļauj vispirms rīkoties ASV, Dagans atbildēja: “Ja es dotu priekšroku, ka to kāds dara, es noteikti dotu priekšroku, ka to dara amerikāņi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+