×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Ministru kabinetā iestājies akūts ideju deficīts valsts attīstībai ilgtermiņā (16)

Labklājības ministrs Jānis Reirs. Foto - Ieva Čīka/LETALabklājības ministrs Jānis Reirs. Foto - Ieva Čīka/LETA

Valdības neslavē nekur. Pat labklājības citadelē Šveicē iedzīvotāji palaikam atrod iemeslu skaļai neapmierinātībai vai referendumam. Tādēļ svaigajos sociologu secinājumos, ka Latvijas sabiedrībā pasliktinājusies attieksme pret valdību, apokalipses pazīmes nav jāmeklē. Šī būtu pirmā labā ziņa, kam uz pēdām seko otrā – pašā Ministru kabinetā par aptauju rezultātu šķiet nobažījusies un jūtas tik neomulīgi, ka vadības locekļi saņēmuši steidzīgi pildāmus mājas darbus komunikācijā, bet labklājības ministram Jānim Reiram (“Vienotība”) uzdots pirmajam sākt dialogu ar tautu, veicinot pozitīvākas jūtas. No jebkuras puses skatoties, šai lomai viņš pats piemērotākais – politikā ilgi slīpējies un deleģēts pārzināt jomu, kur atbalsojas pilnīgi visu sabiedrības slāņu vajadzību pulss. Līdz ar to gluži loģiski, ka, plašajās intervijās uz žurnālistu jautājumiem atbildēdams, J. Reirs izmanto iespēju akcentēt nepieciešamību godīgi maksāt nodokļus.

Saskarsmē ministrs iecienījis motivācijas jēdzienu, to atkārtodams dažādos kontekstos, bet tīšām vai bez nodoma vairīdamies svešvārdu izvērstāk latviskot. Bet motivēt šajā gadījumā nozīmē minēt pārliecinošus iemeslus, kam jāizraisa cilvēkos ticība, ka viņu tagad samaksātie nodokļi garantē labklājību nākotnē un jo īpaši vecumdienās. Un te sākas nopietna problēma ne vien masu saziņas līdzekļu intereses un sociālajos tīklos publicēto viedokļu dzirnavās nokļuvušajam labklājības ministram. Nav jābūt pieredzējušam politikas vērotājam, lai J. Reira paudumos valdības stratēģija atklātos kā neprašas drēbnieka sadiegts mētelis, kas varbūt izturēs vienu sezonu, varbūt ne. Par to, ka tas jau piegriešanas brīdī nav bijis domāts ilgai valkāšanai, liecina labklājības ministra bažas par sociālo budžetu, kurš bez pērn decembra beigās atsauktajām obligātajām sociālā nodokļa iemaksām 2019. gadā piedzīvos grūtas dienas. Uzsverot, ka šī atlikšana dažām nodokļu maksātāju grupām nenozīmē mūžīgu brīvlaišanu, J. Reirs ne ar zilbi nepiemin Ministru kabinetā spraustos ekonomikas aug­šupejas plānus, kuru augļi pildītu visas budžeta sadaļas, ieskaitot sociālo. Liekas, varas gaiteņos iestājies akūts ideju deficīts valsts attīstībai ilgtermiņā. Jo tikai skumju vīpsnu spēj izraisīt J. Reira kolēģa ekonomikas ministra A. Ašeradena (“Vienotība”) pēdējo dienu kaismīgie apgalvojumi, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku svešvalodu prasmes palīdzēs piesaistīt ārvalstu investorus – it kā viņu iebildumi pret valdības niķi gada vidū pat vairākas reizes mainīt nodokļu politiku nebūtu galvenais šķērslis!…

Pie nodokļu maksāšanas motivācijas J. Reira izpildījumā atgriežoties, priekšnesums izdevies ar mīnuszīmi. To īpaši trekni ievelk ministra paskaidrojums, kāpēc nav iespējams celt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neaplikto summu pensijām. Ilgus gadus nemainīgi turēto 235 eiro robežu par desmitnieku palielinot, valsts budžets neiekasētu 7 miljonus, saka ministrs. Liekas, pats nenojaušot, cik nožēlojams izklausās šis arguments, un vēl stiprinot bažas, ka valdība neuzlūko nopietni pašas solījumus apkarot ēnu ekonomiku un veicināt uzņēmējdarbību. Visbeidzot, draudzīgs ieteikums J. Reiram jau iesāktās komunikācijas attīstībā: argumentējot pensiju IIN robežas turēšanu, jāizvairās no pārmetošās retorikas un mājieniem, ka nav glīti gribēt sev vairāk, kamēr daļa senioru nesaņem pat iztikas minimumu. Diemžēl. Bet tā absolūti nav drusciņ turīgāko pensionāru vaina, kā bieži izklausās no valdības nama skanošajā nodokļu maksāšanas motivācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kurai Eiropas valstij tagad ir ilgtermiņa plāns? Kurai pasaules valstij, kuram politiķim tāds ir? (Ja nu vienīgi Trampam). Mēs ieslīdam arvien neprognozējamākā, arvien mainīgākā laikmetā. Vienīgais pretlīdzeklis: būt gataviem pārmaiņām, prast katru pārmaiņu izmantot savā labā. To nevar gaidīt no un visi valdības mēģinājumi radīt ilgtermiņa programmu izgāžas tāpēc, ka prasām visu tūlīt uz brokasta laiku. saujiņas valstsvīru. Tas jāspēj katram no mums savā vietā un savā situācijā. To mēs varētu izdarīt, ja ietu par visu banku uz izglītību. Bet mēs pašreiz esam viendienas pašlabuma meklētāji. Mēs gribam labi dzīvot tūlīt un uzreiz,

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  ========

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “Sabiedrības aptaujas liecina, ka šīs valsts saeimai un tajā iekļuvušo politgrupējumu “tautas kalpiem” uzticas vairs tikai 4 % iedzīvotāju, kas ir zemākais uzticības līmenis kopš 1996.gada”, liecinot “socioloģisko pētījumu struktūras “SKDS” speciālistu veiktās aptaujas rezultāti”. “Šis ir “vēsturiskais minimums”, jo vēl nekad uzticības līmenis šīs valsts “tautas kalpiem” nav bijis tik zems”, esot atzinis SKDS vadītājs A. Kaktiņš…
  ——
  .
  “Diez – kāpēc Tauta nīst šo “valsti”?…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 17.09.2008., Nr.6. )
  .
  Dveš ‘siles biedri’: “Nu i’ trakums ~
  ‘Uz sejas’ – “uzticības” vakuums?!!
  Diez, kāpēc “vaukšķi” nīst šo “valsti”,
  Kur skaitāmies kā varas “balsti”?…
  .
  Dēļ tam, ka vecas skaidas galvā,
  Un “lielkretīnu” smaka spalvā,
  Ir “priekšstāvjiem”, kas ‘uzēd mūli’,
  Bet – IKDIENIŠĶI ‘uzmet’ “pūli”?…
  .
  Dēļ tam, ka “tautas kalpi” gādā,
  Par privātķešu, nevis – strādā,
  Kā “reņģēdājiem” ‘proponēja’,
  Kad “maizes kartes” izdiņģēja?…
  .
  Dēļ tam, ka šajā “valstī” VISU,
  Var nodēvēt par “kompromisu”,
  Kas tiek caur “taisno” tiesu ‘bīdīts’,
  Bet Likums – ’andelēts’ un mīdīts?…
  .
  Dēļ tam, ka “valstī” ‘kārto lietas’,
  Un “goda” beņķos dala vietas,
  Iekš ZOO-dārza ‘biedru grupa’,
  Kas Muļķu Zemi ‘zīž no pupa’?…
  .
  Dēļ tam, ka var par “stipendiju”,
  Priekš VIENA ķēma Leiputriju,
  Šai “valstī” ‘naftas pāķi taisīt’ ~
  Lai ’trubas krāns’ var ‘sū#u maisīt’?…
  .
  Dēļ tam, ka “Mākoņhauzes” klētis,
  Līdz griestiem ‘piegāž’ trekno Tētis,
  Kurš “valsti” SEV tā “sakārtojis”,
  Kā “gudro” simts šim ‘sapogojis’?…
  .
  Dēļ tam, ka ‘rullē’ “boldozeri”,
  Ko piestumj truli “svēt”-džeikeri,
  Un svētuļ-šmiti ‘apsprediķo’,
  Bet “valsts” – par visu “svēti” ‘piķo’?…
  .
  Dēļ tam, ka VIENTIEŠIEM var solīt,
  Bet vēlāk – “šokā” ‘ačas bolīt’,
  Par to, ka “solīts nekrīt makā”,
  No ’širmovikiem’ “goda” frakās?…
  .
  Dēļ tam, ka Tauta pamet “valsti”,
  Kur “baurus” ‘(ap)jāj SILES balsti’,
  Un svešās zemēs meklē mājas,
  Bet “prominencēm” tas = ’pie kājas’?…”

  Šai SISTĒMAI trūkst uzticības ~
  Kā “vaukšķu pūļa” “pateicības”,
  Par to, ko “tautas kalpi” dara?…
  Bet – tas tak’ ‘štrunts priekš SILES bara’!…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  ========

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 7. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =====

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 8. Ja Reirs savā ministrijā ( pansionātos )nespēj apkarot kašķi ( netīrības slimība ar ērcīti ) , ko tad pārējo ? Pārējie arī labi – slimie rukši, tad tuvojas putnu gripa un pie apvāršāna jau pēdējā nopietnākā – hroniskā novājēšanas slimība briežiem un tāklāk arī govīm…
  Ko tie domu perētāji ir izperējuši – neko – pensionāri kasās, rukši atstiepj kājas, tūlīt būs klāt slimie krauķi un tad briedīši… Tikai rukšus saudzēja dižbajāru medībām un nu nekā – tālāk putniņi un vel tālāk briedīši un arī tos saudzējot atkal …. domu un rīcības tukšums…

 9. Par kādu valsts attīstību ilgtermiņā varam runāt ar “atjaunotās” Vienotības nodokļu izstrādājumiem,Eiropas progresīvo nodokļu vietā un pusratā palikušu e-veselību? Pat bez ES valstu obligātās veselības apdrošināšanas neatkarīgajām slimokasēm? Pielīdzinot trešajā nabadzīgākajā ES valstī pat maizi luksusa precēm un apliekot to ar pasaulē otru augstāko PVN likmi?

 10. Deficits nav iestajies – tas vienkarsi ir jau bijis!

 11. Reira teiktais tikai nozīmē, ka viņš netā publicēto nelasa un neko no tur publicētā nezina. Latvijas pastāvēšanas gados par attīstības tēmu ir tik daudz priekšlikumu uzrakstīts, ka visus tos pat gribēdams izpildīt nevar. Ja atlasītu tikai kādus 25% i tad pietiktu ideju kā attīstīties. Taču… nekā. Un tagad ir sasistas siles priekšā. Tā ministru domāšanas sistēma ir traumēta un no tā arī visas nelaimes, par daudz skatās citu mutē. Jo ievēl jau Saeimā labus cilvēkus, taču varas un nesodāmības tuvums sabojā jebkuru.

 12. visa musu sistema-jau no pasiem LATVIJAS -neatkaribas gadiem aizgaja skersam. Nevienu komunistu-nevienu-kompartijas biedru-nedriksteja-ielaist ne Saima-ne Ministrijas-ne viena vadosa amata. Te nu tam visam ir turpinajums

 13. Lai ko ražotu, jābūt smadzenēm racionālas lietošanas kārtībā, jāmeklē noieta tirgi…ļoti šaubos ,vai mums tas tiks atļ.auts .Pārāk musu varenie mīl vēl varenākiem mutē skatīties.

 14. Nav ideju labklājības attīstībai????? muļķības par to nu gan Reirs un citi nedomā…viss trakums ir tajā ka viņi nevar atrast jomu kur vēl varētu(savai kabatai) nogriezt,atņemt ,samazināt(ne jau nodokļus)…mazliet bail nokaitināt tos baurus ,ka nesāk trakot…

 15. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Ideju deficīts raksturīgs stagnātiem, izbijušiem komjaunatnes un partijas darbiniekiem un veciem (piedodiet, lūdzu, arī pats tāds esmu!) cilvēkiem. Tikko Valmierā par attīstību(!) runāja aizvakardienas cilvēks Rivža- mums ir tīra daba, zaļa zāle, senas tradīcijas, mājražotāji u.t.t.! Kur te attīstība, kas ir tas, kas kaut teorētiski ļautu pasapņot par labklājības pieaugumu?! Mēs skaidri zinām, ka visa pamatā ir eksports un tikai! Mēs varam liet vaska svecītes, cept dižraušus un aicināt vāciešus klausīties lakstīgalas, cik gribam, tas viss labākajā gadījumā ir pirmais cipars aiz komata. Ražošana- moderna, nopietna, rūpnieciska, ar simtiem darbavietu, lūk par ko bija jārunā! Bet mēs dodam vārdu vāvuļotājai ar doktora grādu, lai viņa kavētos jaunības dienu atmiņās. Diemžēl arī valdībā ir ļoti daudz viņas domubiedru un garīgo brāļu un māsu.

  • Ražošana…Bet tur taču tik stipri jāpiedomā un secīgi – daudz jāpiestrādā! Tik patīkami bez īpašām rūpēm mīcīties pa silto(labi atalgoto) stagnācijas purviņu un solīt,solīt ,klusiņām dungojot- Kas kaitēja man dzīvot Dižā MK krēsliņā utt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+