Auto un moto

Moto konkursā satiekas jauda un spriganums0


Šogad konkursā “Latvijas Gada motocikls” startē 19 motocikli.
Šogad konkursā “Latvijas Gada motocikls” startē 19 motocikli.
Publicitātes foto

Konkursam “Latvijas Gada motocikls” jau pieci gadiņi. Absolūti lielākajai Latvijas motociklu pārdevēju daļai konkurss patīk, parādās jauni dalībnieki un jaunas braucamo markas. Šogad 13 markas un 19 motocikli, par kuriem vēstīsim visas vasaras garumā, jo rezultāti tiks paziņoti augustā.

Kādi jaunumi? Sāksim ar vienīgo slikto. Šogad nebūs “Yamaha” – tas ir dīlera attieksmes jautājums. Toties ir divi jaunumi. “Ducati”, kas liek nodrebēt itāļu stila un dizaina faniem (var salīdzināt ar “Alfa Romeo” auto pasaulē). Redzēs, kā žūrijai un tautai iepatiksies itāļu “scrambler” (visceļu motocikls ar retro piesitienu minimālisma stilā). Šis stils jau pāris gadu modē, un konkursā arī pieteikti franču “Mash” un angļu “Triumph” skramblera varianti. “Triumph” ir otrs lielais konkursa jaunums. Tas nu atkal liks nodrebēt britu dzīves stila fanu dvēselēm. Man jau nodrebēja. Ne tik daudz paša stila dēļ, kā braucot ar viņu smago enduro “Triumph Tiger”. Briti Eiropā slaveni ar saviem trīsriteņu automobiļiem, bet šim mocim ir trīs cilindru dzinējs! Tas, protams, ir kaut kas pavisam cits, bet vienalga neparasti. Visu cieņu britiem par tradīciju kopšanu.

Citā virzienā enduro velk indietis ar britu saknēm “Royal Enfield”. Viņu “Himalayan” trīs reizes mazjaudīgāks (400 kub. cm) un reizes četras lētāks nekā “Triumph”, taču pat nosaukums liecina, ka ambiciozs un ka dažviet sava viegluma dēļ noteikti var tikt tālāk un labāk nekā smagais un dārgais Eiropas brālis. Savu mazo enduro piedāvā arī BMW. Vēl mazāks un sprigans ir zviedru ielas mocītis “Husqvarna Vitpilen 400”. Dīlerim droši vien apnicis salīdzinājums ar motorzāģiem, tāpēc citas analoģijas. Ja es būtu moderna jauna meitene, piemēram, tāda kā meitene ar pūķa tetovējumu Līzbete Salandere no slavenā zviedru rakstnieka Stīga Larsona detektīva, tad noteikti ņemtu šito. Kompakts, kantains, militārs un tajā pašā laikā jauks, stilīgs klucis bez nekā lieka.

Bet konkursa žūrijas priekšsēdētājs inženieris Oskars Irbītis, izskatās, beidzot ir pārvarējis nepatiku pret “Harley-Davidson” tehniku. Jaunai “Softail” līnijai nu esot kvalitatīvi jauns dzinējs, elektronika, rāmis, amortizācija. Un, protams, visi, aizturējuši elpu, gaidīs, kā beigsies smagsvaru kauja sešcilindrīgajiem tūrisma “BMW K 1600 Grand America” un “Honda GL 1800 Tour DCT”. Izredzes abiem diezgan līdzīgas. Tie cipariņi nosaukumos ir dzinēju tilpums. Daudziem no mums automašīnās dzinēji ir mazāki.

Saistītie raksti
LA.lv