×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Motobraucējam Meņģelim trešā vieta Eiropas čempionāta posmā

MengelisFRa2016

Eiropas čempionāta otrajā posmā motokrosā kvadraciklu klasē Kastelno de Luī trasē Francijā smagos laika apstākļos divu braucienu summā trešo vietu izcīnīja 2015.gada Eiropas čempions Edgars Meņģelis.

Francijas posmā mazliet atšķīrās sacensību norises formāts, jo gan treniņi un kvalifikācija, gan abi finālbraucieni notika vienā dienā. Kvalifikācijā Edgaram otrais labākais apļa laiks – ātrāks par Latvijas sportistu bija francūzis, kurš pirmajā posmā nepiedalījās un nav uzskatāms par konkurentu čempionāta kopējā ieskaitē.

Pirmajā finālbraucienā Meņģelis no starta aizbrauca kā otrais, aiz itāļa Cezari, bet jau pirmajos apļos spēja viņu apsteigt un izvirzīties līderpozīcijā, pavadot tur lielāko brauciena daļu. Brauciena otrajā pusē sākās spēcīgs lietus, kas ietekmēja arī Meņģeļa sniegumu – braucot bez brillēm kādā no trases sekcijām Edgars pieļāva kļūdu, kura ļāva konkurentiem pietuvoties. Vēl pēc viena apļa Edgars iestiga aiz atpalicējiem, kuri bija nobloķējuši vienu no trases līkumiem un zaudēja divas pozīcijas. Meņģeli apsteidza holandietis van Grinsvens un komandas biedrs, francūzis Manžū. Pirmā brauciena finišu Meņģelis sasniedza kā trešais.

Otrs finālbrauciens izvērtās par īstu dubļu cīņu un izdzīvošanas braucienu. Kā atzina Edgars, tad 30 minūtes tika pavadītas mīcoties pa dubļiem. Ātrākais šajos apstākļos izrādījās Meņģeļa komandas biedrs Manžū, Edgaram finišā otrā vieta, bet trešajā vietā pirmā brauciena uzvarētājs van Grinsvens.

Posma kopvērtējumā 47 punkti un uzvara Manžū, van Grinsvens ar 45 punktiem otrajā vietā, bet Meņģelim 42 punkti un trešā vieta. Eiropas čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem Meņģelis saglabā līdera pozīciju, tuvāko sekotāju apsteidzot par četriem punktiem. Seriāla trešais posms šīs nedēļas nogalē norisināsies Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+