×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Motobraucēji uzrūc “Jaunajam vilnim” (5)

Foto-Artis DrēziņšFoto-Artis Drēziņš

Pirmā degvielas uzpildes stacijā “Viada” Jūrmalas šosejas malā otrdienas pēcpusdienā ieradās policija: trijos busiņos, viena vieglā automašīnā un ar pieciem motocikliem, Valsts policijas kārtības policijas priekšnieka Arta Velša vadībā. Tikai pēc tam uz nolikto laiku – pulksten pieciem – pamazām sāka ierasties motobraucēji, lai piedalītos motokluba “Dieva suņi” izsludinātajā protesta pasākumā pret konkursu “Jaunais vilnis” un Krieviju, pieminot arī virs Austrum­ukrainas notriektās pasažieru lidmašīnas upurus.

Pussešos kolonnā pa divi aptuveni 70 motociklisti policijas pavadībā sāka braukt Dzintaru koncertzāles virzienā. Pa ceļam kolonnai pievienojās vēl vairāki motobraucēji.

Pirms brauciena viens no “Dieva suņiem”, Ēriks Eriksons, noturēja īsu runu, kurā aicināja neprovocēt un neatbildēt provokācijām: “Mums jābrauc mierīgi un disciplinēti, nedrīk­stam nolaisties līdz Krievijas mediju cinismam. Pieminēsim un godināsim pasažieru lidmašīnas katastrofā bojā gājušos un vienlaikus paudīsim protestu pret konkursu “Jaunais vilnis”, kas sen jau vairs nav nekāds konkurss, bet Krievijas imperiālistiskās politikas rupors, un šogad – arī dzīres mēra laikā, kad Krievija Ukrainā veic militāru agresiju un teroraktus.”

Motociklistus brauciena laikā sveica autovadītāji, kāda sieviete Jūrmalā māja ar karodziņu. Krustojumā Dzintaros policists kolonnu novadīja koncertzāles virzienā, kur nelielā sānieliņā arī vienā rindā tika novietoti motocikli. Teorētiski motociklisti savus braucamos varēja tālāk stumt pie rokas tuvāk koncertzālei, bet pasākumu organizētāju mērķis nebija provocēt ne policiju, ne publiku, kas devās uz “Jaunā viļņa” koncertu.

Motociklisti kājām aizgāja līdz krustojumam netālu no koncertzāles, kur uz ietves, sastājušies aplī, noturēja desmit minūšu klusuma brīdi. Sanākušajiem piebiedrojās arī Latvijas ukraiņu kongresa pārstāve Tatjana Lazda. No publikas, kas plūda uz “Jaunā viļņa” atklāšanas pasākumu, skaļi protesta vai atbalsta saucieni neskanēja, izņemot vienu kliedzienu no kroga krievu valodā: “Nē, Ukrainai!” Skatieni gan bija: gan iznīcinoši, gan labvēlīgi, gan vienkārši ziņkārīgi. Redzot, ka notiek klusuma brīdis, pēc dažām minūtēm pat krogs pieklusināja skaļo krievu mūziku. Klusuma brīdis beidzās ar uzsaucienu ukraiņu valodā: “Slava Ukraini!”(“Slava Ukrainai!”) un atbildes saucienu “Gerojam slava!” (“Varoņiem slava!).

Dažas minūtes pāri sešiem motobraucēji jau bija atpakaļ pie saviem braucamajiem un pēc komandas vienlaikus iedarbināja dzinējus – tiesa, ar maksimālu jaudu, tā arī motocikliem ļaujot paust attieksmi. Tas gan ilga īsu brīdi, bet troksnis bija varens. Pēc tam motobraucēji organizēti devās atpakaļ uz Rīgu, “Saktā” nopirka ziedus, kurus nolika pie Nīderlandes vēstniecības, pieminot pasažieru lidmašīnas katastrofā bojā gājušos, no kuriem lielākā daļa bija no šīs valsts.

Pasākumu filmēja trīs Latvijas televīzijas, Krievijas Pirmais kanāls un Ukrainas televīzija. Interesanti, ka no pasākuma kategoriski norobežojās Latvijas Motoklubu asociācija, kas apvieno 25 klubus, jo uzskatīja to par pārāk politizētu. Interesanti, ka “Dieva suņi” nemaz nav šīs asociācijas biedri, jo nepastāv kā juridiska organizācija, tikai kā draugu kopa, bet galvenokārt asociāciju neapmierinot “Dieva suņu” latviešu nacionālisma skaļā paušana. “Dieva suņi” esot ap 25, no kuriem 20 piedalījās šajā pasākumā, bet aptuveni 60 pārējie bija vienkārši motobraucēji vai citu klubu pārstāvji.

“Viss notika labi un mierīgi, kā plānots. Arī Latvijas motopasaule sapurināta, tajā daudzi mūs atbalsta,” pēc pasākuma teica tā idejas autors, “Dieva suns” Artis Ozols. “Motobraucējiem patiešām ikdienā nav ko līst politikā, bet karš ir karš, cilvēku dzīvības ir cilvēku dzīvības. Ja kaimiņos mostas lācis, galina cilvēkus un pie mums vēl rīko balli, tad mēs nedrīkstam stāvēt malā!”

Foto-Artis DrēziņšFoto-Artis Drēziņš

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Labs sākums

  2. uzrūc ? drīzāk pasmilkstēja, latvietim tie protesti tādi smieklīgi sanāk, vajadzēja padziedāt vēl labāk uzdancot, nesmīdinat tautu, nu nebija tur ne kā ! atkal fiasko !

  3. malachi, es neaizbraucu 🙁 domaaju, ka buus daudz arii bez manis …, kljuudijos, tagad brauktu, ja buutu Rīgai tuvaak!

  4. Nu bet nosaukums “Dieva suņi” gan pārāk pretenciozs. Varēja paprasīt arī – kāpēc tāds. Luturiem un citiem dieva jēriem nepatiks šitāda dieva vārda vazāšana

Draugiem Facebook Twitter Google+