×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Motociklisti lūgs prezidentu neizsludināt nākamā gada budžetu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Moto klubu asociācijas prezidents Aivars Freimanis piedalās mītiņā pie Finanšu ministrijas, kur Latvijas motociklisti prasa valdībai un Saeimai pieņemt ilgtermiņa lēmumus attiecībā uz proporcionālu transporta nodevas un degvielas akcīzes nodokļa iekasēšanu un izlietojumu, novirzot finansējumu ceļu infrastruktūras sakārtošanai.

Latvijas Motoklubu asociācija (LMA) ceturtdien, 14.novembrī, Valsts prezidentam Andrim Bērziņam plāno iesniegt lūgumu nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimas pagājušajā nedēļā pieņemto nākamā gada valsts budžeta likumu, portālu “LA.lv” informēja LMA prezidents Aivars Freimanis.

LMA uzskata, ka valsts nākamā gada budžets pieņemts, neiedziļinoties asociācijas prasībās. LMA vēlas, lai 2014.gada valsts budžetā iezīmētu finansējumu autoceļu uzturēšanai un remontam, kā tas bijis iepriekšējos gados līdz šī sistēma tika likvidēta.

“LMA pārstāv lielu daļu motociklistu sabiedrības, un tās intereses ir jāaizsargā, taču šobrīd asociācija jūtas nesadzirdēta un tai joprojām nav skaidrības, vai nākamajā sezonā ceļi tiks uzturēti un remontēti pēc kādiem saprotamiem principiem un vai vispār braukšana pa autoceļiem nākamgad būs iespējama un neapdraudēs motociklistu dzīvības,” uzsvēra Freimanis.

Tāpat LMA uztur prasību pārskatīt un samazināt motocikliem piemēroto ikgadējo transportlīdzekļu nodevu, ko par nesamērīgu esot atzinis arī Tiesībsargs. Asociācija pieprasa arī, lai akcīzes un citu jauno nodokļu ieņēmumi tiktu novirzīti speciālā budžeta programmā autoceļu uzturēšanai un būvniecībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+