×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Motokrosa elite atkal brauks Ķegumā

Motocentrā “Zelta zirgs” Ķegumā sestdien un svētdien atkal notiks motokrosa pasaules čempionāta Latvijas “Grand Prix” izcīņa MX1 un MX2 klasē.
 Trasē jau pabeigti pēdējie spodrināšanas un reljefa pārveides darbi. Tramplīni būs stāvāki un metīs tālāk nekā līdz šim, vidējā ātruma ierobežošanai izveidoti vairāki papildu elementi.

 

Tādas ir pasaules čempionāta rīkotāju prasības, kas trases saimniekiem nav nekas jauns­. Ķeguma trase ir gatava gan šīm sacensībām, gan arī Nāciju motokrosa uzņemšanai 2014. gadā.

Diemžēl līdzjutējiem Latvijā lielāko prieku atņēmusi Matīsa Karro trauma, ko viņš guva čempionāta iepriekšējā posmā Zviedrijā. Matīsam motocikls jāaizmirst vismaz uz diviem mēnešiem, šonedēļ viņam vēl pa pusei gultas režīms, tomēr svētdien mūsu solo motokrosa līderis Ķegumā būšot starp skatītājiem. Karro vēlas tikties ar saviem līdzjutējiem arī tad, ja nevar doties trasē. MX1 klases dalībnieku sarakstā ir trīs citi mūsējie – Augusts Justs, Toms Macuks un Dāvis Līvs. Sezonas gaitā pie ieskaites punktiem tikuši Justs un Macuks, kuri kopvērtējumā ieņem attiecīgi 28. un 43. vietu. Savukārt ātrākie braucēji atjaunojuši intrigu cīņā par pasaules čempiona titulu. Itālietis Antonio Kairoli, kurš bija pārliecinošs līderis sezonas pirmajā pusē, Zviedrijā palika bez punktiem un tagad kopvērtējumā Klemānam Desālam no Beļģijas jau zaudē trīs punktus. Turklāt turpat aiz muguras ir francūži Sebastjans Pursēls un Gotjē Pulēns. Motokrosa prestižākajā klasē cīņas būs karstas.

MX2 klasē pie ieskaites punktiem tikuši Roberts Justs un Dāvis Ivanovs. Ķegumā Justs cer atgriezties trasē pēc savainojuma izārstēšanas, Ivanova mērķis ir ar savu sienu palīdzību tikt pie kāda ieskaites punkta. Arī šajā klasē cīņā par titulu uzplaiksnījusi jauna intriga. Holandietis Džefrijs Herlings, uzvarējis desmit braucienos no 18, pēc neveiksmes Zviedrijā britu Tomiju Sīrlu apsteidz vairs tikai par 16 punktiem. Tas ir vienā braucienā atspēlējams pārsvars.

 

MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

MX1 klase: 1. K. Desāls (Beļģija) 348, 2. A. Kairoli (Itālija) 345, 3. S. Pursēls (Francija) 336, 4. G. Pulēns (Francija) 315, 5. K. de Dijkers (Beļģija) 257, 15. M. Karro 112, 28. A. Justs 13, 43. T. Macuks 3.

MX2 klase: 1. Dž. Herlings (Nīderlande) 403, 2. T. Sīrls (Lielbritānija) 387. 3. Ž. van Horelbeks (Beļģija) 330, 4. Ž. Rūlantss (Beļģija) 263, 5. H. Tiksjē (Francija) 243, 34. R. Justs 9, 41. D. Ivanovs 5.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+