×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Motokross atgriežas Rīgā ar Ivanova uzvaru

Jānis Pastars (superkauss.lv)Jānis Pastars (superkauss.lv)

Pēc vairāku gadu pārtraukuma motokross atkal atgriezies Rīgā, Superkausa trešajā posmā Zaķusalā prestižākajā MX Pro klasē uzvaru izcīnot Dāvim Ivanovam.

Tāds kārtīgs motokrosa bums Rīgā bija pagājušā gadsimta piecdesmitajos, sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados. Vispirms ar slavenajiem Šmerļa motokrosiem, kuros skatītāju skaits ikreiz bija mērāms tūkstošu simtos. Pēc tam Bieriņu motokrosi pašreizējā Zolitūdes mikrorajona vietā, kur pēdējās sacensības notika 1977. gadā. Bijuši mēģinājumi motokrosu iedzīvināt Ziepniekalnā un Rumbulā, taču bez lieliem panākumiem. Tagad noticis jauns mēģinājums – Superkausa izcīņas trešais posms notika Zaķusalā TV torņa pakājē. Cīņas trasē bija interesantas, kā papildus odziņa bija Baltijas labāko braucēju Matīsa Karro un Tanela Leoka dalība, tomēr skatītāji nebija daudz.

Galvenās cīņas bija MX Pro klasē, kurā uzvaru svinēja Dāvis Ivanovs. Pelnīti, jo tieši viņš bija ātrākais pirmajos divos no trim startiem, uzvarēja pirmo braucienu, pārējos divos finišēja ceturtais un trešais. Karro pirmo braucienu sāka kā trešais, jau pirmajā aplī kļūdījās un vienā no tramplīniem krita, no sadursmes vairs nespēja izvairīties arī Ivo Šteinbergs un Tanels Leoks. Karro šo braucienu vēl turpināja un izcīnīja septīto vietu, nākamos divus uzvarēja, tomēr pirmajai vietai ar to bija par maz. Leoks pirmo braucienu turpināt nevarēja, otrajā un trešajā sparīgi cīkstējās ar Karro, tomēr abas reizes otrais. Šteinbergam nācās apmeklēt mediķus un lai gan arī Ivo bija trasē nākamajos braucienos, cerības uz augstu vietu kopvērtējumā bija izplēnējušās. Kopvērtējumā Ivanovs sakrāja 94 punktus, Karro un Lauris Freibergs pa 93, Dāvis Līvs 87.

Jauniešu klasē uzvarēja igaunis Jans Jakobsons, junioriem Toms Babris, senioriem Ronalds Baldiņš, kvadru klasē Ralfs Reinfelds, 50/65 kub.cm klasē Marks Deniss Rauda. Superkausa izcīņā atlikuši vēl divi posmi – 3. augustā Aizputē un 7. septembrī Brocēnos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+