×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

“Motorolas slepkava” izrādās jurists no Maskavas; kaujinieki soctīklos atvainojas (4)

TwitterTwitter

Fotogrāfijās, ar kuru ilustrētas internetā izplatītās baumas, ka Doņeckas promaskavisko kaujinieku komandieri Arseniju Pavlovu ar iesauku Motorola nogalinājis algotais slepkava no Latvijas vārdā Marks Ozoliņš, redzams kāda Maskavas uzņēmuma vadītājs Maksims Čapiss, kurš paziņojis, ka viņa fotoattēli bez atļaujas paņemti no interneta.

Par to vēsta Ukrainas portāls “Strana.ua”, pēc kura sniegtās informācijas, Čapiss ir 35 gadus vecs, dzīvo Maskavā un ir vairumtirdzniecības uzņēmuma “Prominfoservis” ģenerāldirektors. Pēc Krievijas fizisko un juridisko personu reģistra datiem, Čapisa vadītais uzņēmums nodarbojas ar plaša patēriņa preču vairumtirdzniecību.

Čapiss portālam “Strana.ua” sacījis, ka nekad nav piedalījies bruņotajā konfliktā Donbasā: “Esmu humanitārās jomas pārstāvis – sociologs, jurists. Donbasā esmu bijis tikai vienu reizi, ceļā uz Krimu. Es neesmu viņš [Marks Ozoliņš]. Aprakstījuši citu cilvēku, bet izmantotas manas fotogrāfijas. Par šo situāciju es ziņoju “Doņeckas tautas republikas” Valsts drošības ministrijai. Viņi to pieņēma zināšanai.”

Uz jautājumu, vai viņu šāda reakcija nomierinājusi, uzņēmējs atbildējis: “Es domāju, ka pēc notikušās slepkavības puišiem tagad ir ar ko nodarboties. Un uz visādiem viltojumiem nav laika reaģēt.”

Savukārt Krievijas laikrakstam “Izvestija” Čapiss pastāstījis, ka savas fotogrāfijas, kuras tagad izmantotas, lai ilustrētu stāstu par “algotni no Latvijas Marku Ozoliņu”, viņš bija ievietojis sociālajos tīklos, taču tās no interneta izņēmis 2013.gadā.

“No kurienes tās ņemtas un kāpēc izmantotas, pat nevaru iedomāties. Kad tava fotogrāfija ir līdzās informācijai, ka tu esi iespējamais slepkava, bail pat iziet sabiedriskās vietās,” teicis uzņēmējs.

Laikrakstam “Izvestija” viņš arī sacījis, ka martā ar viņa sievas Jeļenas Čapisas fotogrāfiju ilustrēts kāda blogera izplatītais stāsts par it kā Krievijas telekanāla NTV žurnālistes Jeļenas Ļipņevas bojāeju Donbasā, lai gan NTV informāciju par savas žurnālistes bojāeju noliedza. Portāls “Strana.ua” ziņo, ka Čapiss ir precējies televīzijas žurnālisti, kas agrāk strādājusi kanālos TNT un TVC, bet tagad strādā vīra vadītajā uzņēmumā.

Jau ziņots, ka Ukrainas un Krievijas interneta plašsaziņas līdzekļos izplatīti apgalvojumi, ka Doņeckas promaskavisko kaujinieku komandieri Arseniju Pavlovu, kura iesauka bija Motorola, esot nogalinājis algotnis no Latvijas vārdā Marks Ozoliņš.

Šāda informācija tiek izplatīta ar atsauci uz blogu platformas “Live Journal” lietotāju “skif1959”, kurš apgalvo, ka “Doņeckas tautas republikas” interneta vietnēs parādījusies informācija, ka Motorolas slepkava, kurš sagatavojis sprāgstierīci un ar pogu iedarbinājis detonatoru, bijis Marks Ozoliņš no Latvijas, un viņam bijis līdzdalībnieks, kura identitāte nav zināma.

Pēc blogera rakstītā, Doņeckas hakeru tvitera kontā “Kiberdružina Donbassa” ievietots Ozoliņa foto un hakeri aicinājuši “Doņeckas tautas republikas” iedzīvotājus palīdzēt slepkavu atrast. Vēl blogā teikts, ka Ozoliņš esot iefiltrējies Doņeckas kaujinieku vidū šā gada pirmajā pusē, bet viņu esot savervējis Ukrainas Drošības dienests Rīgā.

atvijas Drošības policijas (DP) vērtējumā izplatītais apgalvojums, ka Doņeckas promaskavisko kaujinieku komandieri Arseniju Pavlovu ar iesauku Motorola nogalinājis algotais slepkava no Latvijas vārdā Marks Ozoliņš, ir uzskatāms par kārtējo informācijas ietekmes pasākumu, kura mērķis ir demonstrēt Latviju un latviešus kā ienaidniekus, aģentūrai LETA teica DP.

DP arī norādīja, ka šāda persona DP nav zināma.

Jau vēstīts, ka bumbas sprādzienā Doņeckā svētdien gāja bojā promaskavisko kaujinieku komandieris Arsenijs Pavlovs, kurš bija pazīstams ar iesauku Motorola. Viņš zaudēja dzīvību, kad eksplodēja ēkas liftā ievietots spridzeklis. Pavlovs Donbasā vadīja bataljonu “Sparta” un bija viens no nozīmīgākajiem kaujinieku komandieriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu un vai latviešiem kāds no šiem krievfašistu šovinistiem atvainosies? Gaidi ar maisu. Jo Hitlers arī nekad neatvainojās.

  2. Tā ir, kad ar profesionālām lietām sāk ņemties diletanti.

  3. Nebrīnītos ja krievijas mediji paziņotu, ka minētais”Ozoliņs” aizvedis uz Donbasu Latvijā aizmirstu krievu armijas atombumbu un mēģinājis uzspridzināt, un vairākums krievu tam noticētu.

  4. kad atvainosies neesošajam latvietim it kā Markam Ozoliņam?To jau nu vajadzēja zināt,ka karot uz Ukrainu nebrauc ozoliņi,tikai ivanovi,petrovi un benesi.Tā kā raimondi,grafisti un pārējie,aiztaupiet enerģiju latviešu apriešanai!

Draugiem Facebook Twitter Google+