Latvijā
Kriminālziņas

Motorollera un saldējuma busiņa liktenīgā sadursme0


Ģimene ar motorolleru uz Meža ielas izbraukusi no takas (attēlā labajā pusē, kur tagad noliktas svecītes). Ielai no abām pusēm šajā krūmainajā posmā gan ir ceļa zīme “Iebraukt aizliegts”. Motorolleram uztriecies busiņš, kurš braucis pretī.
Ģimene ar motorolleru uz Meža ielas izbraukusi no takas (attēlā labajā pusē, kur tagad noliktas svecītes). Ielai no abām pusēm šajā krūmainajā posmā gan ir ceļa zīme “Iebraukt aizliegts”. Motorolleram uztriecies busiņš, kurš braucis pretī.
Foto no “LA” arhīva

Pirms apmēram pusotra gada Jaunpiebalgā notika nelaime, pēc kuras kādas ģimenes dzīve mainījās neatgriezeniski – zaudēta meitiņa, bet pašiem vecākiem pamatīgi sabojāta veselība. Lietu par satiksmes negadījumu sākts iztiesāt Vidzemes rajona tiesā.

Nelaime notika 2017. gada 10. jūnijā ap pulksten trijiem pēcpusdienā Jaunpiebalgā, Meža ielā. Sešus gadus vecajai Madarai ļoti paticis braukt ar motorolleru. Kā man stāsta meitenītes tētis Māris, tajā dienā viņi uz mazā hondas motorollera bijuši trijatā: viņš, sieva Lienīte un Madara. Meitenīte stāvējusi pašā priekšā uz kāpšļiem. Ātrums bijis ap 20 km/h.

Ģimene izbraukusi no takas uz Meža ielas. Jāteic gan, ka ielai šajā posmā no abām pusēm bijis “ķieģelis” – ceļa zīme “Iebraukt aizliegts”. Tajā brīdī viņiem uztriecies 3,5 tonnu saldējuma pārvadājuma busiņš “Volkswagen”, kam pie stūres sēdējis rīdzinieks Aleksandrs. Viņš vēlāk policijai stāstījis, ka braucis ar ātrumu 50 km/h, kaut gan Māris liecībā teic, ka ātrums esot bijis lielāks. Vēl Aleksandrs sacījis, ka nelaimīgajā ielā viņu ievedusi navigācijas iekārta. No sadursmes izvairīties viņš neveiksmīgi mēģinājis, raujot stūri pa kreisi, tādējādi iebraucot pretējā ceļa pusē. Neviens no negadījumā iesaistītajiem alkoholu nebija lietojuši.

Mazā Madara mira frontālās sadursmes brīdī, bet vecāki iedzīvojās smagās traumās. Lienīte tagad ir otrās grupas invalīde, Māris – trešās grupas, viņam vienīgajam no ģimenes brauciena laikā galvā bijusi ķivere. Vīrietis nenoliedz, ka pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus: ka braucis neatļautā vietā un vedis neatļautu skaitu pasažieru bez ķiverēm. “Tas man ir kā akmens kaklā. Mācība uz visu mūžu,” saka Māris. Sevis attaisnojumam viņš gan piebilst, ka pa to ielu, neskatoties uz aizlieguma zīmēm, vietējie brauc pat ar automašīnām.

Ekrānuzņēmums no google.com/maps

Kā uzzināju Jaunpiebalgas pašvaldībā, savulaik Meža iela bijusi atvērta satiksmei visā garumā, bet pirms gadiem četriem pēc kādas avārijas, kas notika jauniešu dragreisēšanas laikā, novada dome nolēma pārsimt metru garu ielas posmu, kam ceļa malās krūmājs, no abām pusēm ierobežot ar iebraukšanas aizlieguma zīmi. Ļaudis no abām pusēm varēja turpināt piekļūt skolai un namiem, tikai iela vairs nebija caurbraucama un tādējādi likusies drošāka. Tā tika lemts tāpēc, ka pa šo ielu skolēni dodas uz tuvējo degvielas uzpildes staciju pēc našķiem. Bijusi ideja “ķieģeļu” vietā likt barjeras, bet šo variantu noprotestējuši ugunsdzēsēji.

Apsūdzētais Aleksandrs, aizbildinoties ar savas mātes slikto veselību, nav ieradies jau uz divām tiesas sēdēm Vidzemes rajona tiesā Cēsīs, un lieta vēl nav pēc būtības skatīta. Pagājušās nedēļas tiesas sēdē prokurors Arnis Šūlmeisters lūdza tiesu Aleksandru apcietināt, kam tiesnese Agita Papule tomēr nepiekrita, uzliekot apsūdzētajam 200 eiro naudas sodu un jau otru reizi nosakot piespiedu atvešanu ar policiju.

Aleksandra situāciju tiesvedībā pasliktina apstāklis, ka viņš pirms ceļu satiksmes negadījuma tikai mēnesi bija iznācis no cietuma, kur izcietis astoņu gadu cietumsodu par slepkavību.

LA.lv