×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

“Mozaīka” neatteiksies no praida Vērmanes dārzā

praidists

Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” neatteiksies no praida Rīgas centrā esošajā Vērmanes dārzā, aģentūrai LETA sacīja “Mozaīkas” valdes locekle Kristīne Garina.

Kā ziņots, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti vakar nolēma aicināt “Mozaīku” atteikties no praida Rīgas centrā. Saskaņā ar atbalstīto lēmuma projektu deputāti vērsīsies arī pie Rīgas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR), lūdzot izvērtēt iespēju “novērst pāridarījumu sabiedrības vairākumam, reliģijai, morālei un demokrātijai”.

Garina sacīja, ka, dzīvojot demokrātiskā valstī, deputātiem ir tiesības aicināt mūs atteikties no pasākuma organizēšanas galvaspilsētas centrā, taču uzskatām, ka deputātu priekšlikums nav argumentēts, tādēļ organizācija neizskata iespēju izvēlēties kādu citu vietu pilsētā gājiena organizēšanai.

Viņa stāstīja, ka “Mozaīka” pasākumus Rīgā plāno organizēt no 30.maija līdz 2.jūnijam. Par pasākumu programmu “Mozaīka” informēs 17.maijā preses konferencē.

Kā ziņots, domnieki uzskata, ka pašvaldībai vajadzētu izmantot arī likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” paredzētās tiesības izdot saistošos noteikumus par sapulču, gājienu un piketu rīkošanas kārtību un norisi atsevišķās vietās. Komitejas deputāti bija vienisprātis, ka Rīgas administratīvajā teritorijā nepieciešams aizliegt homoseksuālisma propagandu.

Pašvaldības Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē šodien skatīts Rīgas pilsētas Kristīgo draudžu kolēģijas atzinums, kurā tā kategoriski iebilst pret praida rīkošanu Vērmanes dārzā “kā cilvēka cieņu aizskarošu, morālās vērtības degradējošu netikumības publisku propagandu”.

Kristīgo organizāciju pārstāvji uzskata, ka pieteiktais pasākums ir antikonstitucionāls, jo ir pretrunā ar Satversmes 110. un 116.pantu, pārkāpj Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktās normas un saskaņā ar likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” nav pieļaujams, lai aizsargātu sabiedrības veselību un tikumību, kā arī citu cilvēku tiesības un brīvības. Pašvaldībai ir tiesības aizliegt praidu kā citu cilvēku tiesību apdraudošu un tikumības graujošu pasākumu, norāda kolēģijas locekļi.

LETA jau ziņoja, ka lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” iesniegusi Rīgas domē pieteikumu ar ieceri 2.jūnijā Vērmanes dārzā rīkot praidu, kurā varētu piedalīties ap 650 cilvēku no Latvijas un ārvalstīm.

Lēmums par praida atļaušanu vai aizliegšanu būs jāpieņem Rīgas izpilddirektoram Jurim Radzevičam (GKR). Tas tiks darīts, kad tuvosies pasākuma norises laiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+