×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

“Mozaīka”: Partnerības institūta ieviešana būtu nozīmīga visiem pāriem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Jauna civiltiesiskā institūta – “partnerības” – ieviešana būtu nozīmīga ne tikai viendzimuma pāriem, bet visiem pāriem, it īpaši ar bērniem, pauda lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes locekle Kristīne Dapate.

Viņa skaidroja, ka pēc šķiršanās par bērniem visbiežāk rūpējas sievietes, tāpēc šādi varētu sakārtot ne tikai divu cilvēku, kuri dzīvo kopā, ar īpašumiem saistītos jautājumus, bet arī noteikt iesaistīto pušu atbildību par bērnu, kā arī vispār nodrošināt tiesisku aizsardzību iesaistītajām pusēm.

Dapate uzsvēra, ka ir utopiski domāt, ka partnerattiecības pilnībā var noregulēt ar civiltiesiskiem līgumiem. “Šajos jautājumos mēs stipri atpaliekam no lielākās daļas Eiropas valstu,” piebilda biedrības pārstāve.

Tāpat “Mozaīkas” valdes locekle atbalsta jebkurus centienus sakārtot viendzimuma pāru attiecības.

Viņa uzskata, ka laulība un ģimene ir divi jēdzieni, kurus politiķiem patīkot uzskatīt kā vienu un to pašu. “Laulība ir tikai viena forma ģimenei, un šis jēdziens ir daudz plašāks,” piebilda Dapate.

Kā ziņots, deputāts Veiko Spolītis izskatīšanai Saeimā iesniedzis priekšlikumu, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu – “partnerību” -, kas tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms Civillikumā minētai tiesību institūcijai jeb laulībai, aģentūru LETA informēja politiķis.

Saeimas Juridiskajai komisijai iesniegtais priekšlikums paredz atjaunot Civillikumā pantu, kurā noteikts, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai, izņemot to, ka tajā var stāties tikai no 18 gadu vecuma, neparedzot 16 gadu izņēmumu.

Partnerību nevarēs noslēgt Romas katoļu baznīcas, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, kā arī citu tradicionālo konfesiju un mozusticīgu jeb jūdaistu dievnamos un lūgšanu namos.

Līdz ar to priekšlikums neskar Satversmē paredzēto reliģiski civiltiesisko institūciju “laulība”, kas ir savienība starp vīrieti un sievieti, kā arī svēto sakramentu atsevišķās tradicionālajās kristīgajās konfesijās, norāda politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labāk to dariet pagrīdē,ja tāda griba,ka nevarat citādi…

  2. Mozaīka var droši savākt visus savus draugus un pameklēt sev piemērotu vietu Geiropā, kur viņiem vajadzīgie jautājumi ir labi sakārtoti, nevis jaukt gaisu šeit, Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+