Mozgovs izrēķinās ar Porziņģi, Latvija nevar trāpīt (plus video) 2

Latvijas basketbola izlase Stambulā Eiropas čempionāta finālturnīra svarīgā mačā pēc pirmā puslaika ar rezultātu 34:44 zaudē D apakšgrupas līderei Krievijai, kura šajā turnīrā vēl nav zaudējusi, turklāt latviešu spilgtākā zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmajās 20 minūtēs iekrājis jau četras piezīmes.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Pirmais puslaiks bija diezgan smagnējs un saraustīts, jo tiesneši bieži svilpa pārkāpumus. Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolisti ātri iekrāja piezīmju normu, vēlāk nonākot iedzinējos ar vairāk nekā desmit punktiem.

Latvijas izlasē ar desmit punktiem atzīmējies Jānis Timma, astoņi punkti Dairim Bertānam, bet ar sešiem punktiem atzīmējies Rolands Šmits.

Pretiniekiem 15 punktus guvis pret Porziņģi spēlējošais Timofejs Mozgovs.

Maču tiešraidē var vērot televīzijas kanālā “TV 3” un portālā “skaties.lv”.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, Latvijas starta pieciniekā atgriezies Šmits, kurš nomainījis Andreju Gražuli. Bumbu pēc iemetiena ieguva krievi, kuri savā pirmajā uzbrukumā nopelnīja piezīmi, turklāt pēc tam arī otrā laukuma galā pārkāpa noteikumus. Latvijas izlases pirmajā uzbrukumā mača rezultātu atklāja Šmits. Nākamās minūtes laikā izlases apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem, ko ar metienu no groza apakšas pārtrauca Porziņģis – 4:0. Pretinieku neveiksmes, kas radās kļūdu dēļ, pārtrauca Andrejs Voroncevičs, kurš guva pirmos divus punktus krieviem.

Nākamās pāris minūtes Latvijas basketbolistiem nesekmējās uzbrukumos, kas Voroncevičam ļāva panākt 4:4, taču Šmits uzreiz atguva latviešiem vadību, bet ceturkšņa vidū Jānis Timma panāca 8:4. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Ņikita Kurbanovs iemeta pirmo trejaci mačā, samazinot latviešu pārsvaru līdz punktam. Turpinājumā latviešu mestās bumbas neatrada savu ceļu uz grozu, turklāt neizdevās izmantot krievu kļūdas. Trīs minūtes pirms ceturdaļas beigām Timofejs Mozgovs ar “alley-oop danku” pirmo reizi spēlē izvirzīja vadībā krievus, bet nākamajā latviešu uzbrukumā pretinieki sasniedza piezīmju normu, Timmam realizējot divus soda metienus – 10:9 Latvijas labā.

Tiesa, arī latvieši sasniedza piezīmju normu, Mozgovam ar sodiņiem vēlreiz izvirzot vadībā Krieviju, bet Andrejam Zubkovam panākot jau 13:10. Turpinājumā Mārtiņš Meiers no tuvas distances vienu grozu atguva, taču otrā laukuma pusē pretinieku līderis Aleksejs Šveds atjaunoja trīs punktu pārsvaru.

Otrās ceturtdaļas sākumā Dairis Bertāns iemeta pirmo tālmetienu Latvijas izlases rindās un panāca neizšķirtu 15:15, taču Kurbanovs ar precīziem soda metieniem atjaunoja pretinieku vadību, turklāt Vitālijs Fridzons tādā pašā veidā panāca jau +4 Krievijas izlasei. Pēc nospēlētas pusotras minūtes tika traucēts Daira Bertāna tālmetiens, latvietim iemetot visus trīs soda metienus (18:19). Latvijai sasniedzot piezīmju normu, vienu no diviem sodiņiem iemeta Šveds, taču Porziņģis ar grūtu metienu no tuvas distances izlīdzināja rezultātu. Tiesa, Zubkovs ātri iemeta tālmetienu, Latvijai atkal nonākot iedzinējos ar trim punktiem (20:23), bet pēc tam Semjons Antonovs iemeta vienu no diviem sodiņiem.

Tuvojoties ceturtdaļas vidum, Dāvis Bertāns iemeta tālmetienu, taču Fridzons atbildēja ar diviem punktiem, bet Mozgovs iemeta vienu soda metienui (23:27). Tiesa, Jānis Timma ātri atguva divus punktus, bet četras minūtes pirms puslaika beigām Dmitrijs Hvostovs ar tālmetienu panāca piecu punktu pārsvaru pretiniekiem (30:25). Turpinājumā jau sekoja nākamais trieciens Latvijas izlasei, jo Porziņģis iekrāja jau trešo piezīmi, turklāt tehnisko pārkāpumu nopelnīja latviešu rezervistu soliņš (25:33). Pēc Mozgova metiena Latvijas izlase nonāca iedzinējos jau ar desmit punktiem, bet Porziņģis ar vienu precīzu raidījumu no soda metienu līnijas vienu punktu atguva.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām Šmits un Mozgovs apmainījās diviem precīziem metieniem, bet turpinājumā tiesneši iedeva ceturto piezīmi Porziņģim, kurš, ar nolūku tikt pataupīts, tika nomainīts. Tiesneši turpināja dalīt piezīmes abu komandu basketbolistiem, Timmam un Dairim Bertānam savus sodiņus iemetot (32:41). Minūti pirms puslaika beigām Antonovs ar trīspunktu gājienu Latvijai sarūpēja lielāko deficītu šajā mačā (32:44), bet Timma pielaboja Daira Bertāna neprecīzu trejaci un divus punktus atguva.

Pēc trīs kārtu spēlēm D apakšgrupā Krievijai ir trīs uzvaras, Serbijai un Latvijai divi panākumi, Turcijai un Beļģijai pa vienai uzvarai, kamēr Lielbritānijai – trīs neveiksmes trijos mačos.

Vēl šajā grupā pirmdien plkst.17 Serbija tiksies ar pastarīti Lielbritāniju, bet plkst.21 Turcija mērosies spēkiem ar Beļģiju.