Sports
Futbols

MTC “Staicele” darbā atklāta virkne nepilnību, LFF vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs0


Kaspars Gorkšs
Kaspars Gorkšs
Foto: LFF

Latvijas Futbola federācija (LFF) nolēmusi lūgt tiesībsargājošajām institūcijām izvērtēt bijušā Mācību un treniņu centra (MTC) “Staicele” vadītāja Jāņa Bakmaņa darbību, pārvaldot tam uzticēto mantu, informē LFF.

Šāds lēmums pieņemts pēc ceturtdien, 17. janvārī, notikušās tikšanās ar Alojas novada domi, kuras laikā izvērtēta situācija MTC “Staicele”. Tāpat pieņemts lēmums atsaukt Bakmani no MTC “Staicele” valdes.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs uzsver, ka tas ir rezultāts apjomīgajam auditam, kura rezultāti atklāja virkni nepilnību un neskaidrību, tostarp pakalpojumu sniegšanu zem to pašizmaksas, sazarotu nodibinājumu tīklu ar neskaidriem mērķiem, kā arī normatīvo aktu prasībām un MTC “Staicele” dalībnieku interesēm neatbilstošu rīcību ar nekustamajiem īpašumiem.

“MTC “Staicele” bija un būs svarīga Latvijas futbola saimniecības sastāvdaļa. Taču nekādā gadījumā nedrīkst veidoties situācija, ka unikālā bāze tiek iesaistīta neskaidros darījumos, iespējams, dažu cilvēku interesēs, turklāt netiek nodrošināta pienācīga finanšu plūsmu kontrole. Mēs esam pārliecināti, ka turpināt tā, kā tas ir noticis līdz šim, vienkārši nedrīkst,” uzsver Kaspars Gorkšs.

Tieši tādēļ pieņemts lēmums lūgt tiesībsargājošās iestādes izvērtēt auditā atklāto, kā arī nomainīt MTC “Staicele” valdi un kopā ar Alojas novada domi izveidot vienotu bāzes uzturēšanas un attīstības plānu. Gan LFF, gan dome saredz labas sadarbības iespējas kopīgu mērķu sasniegšanai. Jāņa Bakmaņa vietā  iecelts LFF valdes loceklis Juris Keišs.

Saistītie raksti

Jaunajai MTC “Staicele” valdei ir izvirzīti šādi uzdevumi – uzsākt trīs MTC “Staicele” izveidoto nodibinājumu likvidāciju vai izstāšanos no tiem, izbeigt beztermiņa Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas finansēšanas līgumu starp MTC “Staicele” un nodibinājumu “Nacionālais sporta centrs Staicele”, kā arī izstrādāt ilgtermiņa attīstības un saimnieciskās darbības plānu, kas ļautu stabilizēt finanšu situāciju un turpināt bāzes darbību.

2009. gadā dibinātās SIA Mācību un treniņu centrs “Staicele” īpašnieki ir Latvijas Futbola federācija ar 77% daļu un Alojas novads ar 23% daļu. Tās pamatkapitāls ir 860 900 eiro.

LA.lv