×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

MTG paziņo par LNT iegādi

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskais raidorganizāciju koncerns “Modern Times Group” (MTG) parakstījis vienošanos par AS “Latvijas Neatkarīgā televīzija” (LNT) iegādi, liecina paziņojums MTG mājaslapā.

Latvijā raidošo telekanālu “TV3”, “3+” un “TV6” īpašnieks MTG paziņojis, ka panācis vienošanos par visas LNT grupas iegādi, iegūstot telekanālu LNT, TV5 un “Latvijas Mūzikas kanāls”.

MTG prezidents Hanss Holgers Albrehts norādījis, ka MTG nemitīgi meklē iespējas stiprināt pozīcijas esošajos tirgos, kā arī meklē iespējas jaunos tirgos.

“LNT kanālu portfolio papildinās mūsu piedāvājuma klāstu, ko esam attīstījuši 14 gadu garumā, kā arī šis darījums mums ļaus skatītājiem piedāvāt vēl daudzveidīgāku un kvalitatīvāku programmu klāstu latviešu un krievu valodās. Tā kā reklāmas tirgus stabilizējas, esam gatavi turpināt investēt Latvijā un Baltijas reģionā,” uzsvēra Albrehts.

Darījums jāapstiprina Konkurences padomei.

2010.gadā telekompānija AS “Latvijas Nacionālā televīzija” strādāja ar 809 129 latu zaudējumiem, kas, salīdzinot ar 2009.gadu, samazinājušies par 28%. LNT zaudējumi 2009.gadā bija 1,12 miljoni latu.

Telekompānijas apgrozījums 2010.gadā samazinājies par 165 624 latiem un kopumā bija 7,98 miljoni latu. 2008.gadā LNT strādāja ar peļņu 154 939 latu apmērā, un tā apgrozījums bija 11 miljoni latu.

Pirms tam telekompānijas LNT īpašnieks bija AS “Neatkarīgie nacionālie mediji”, kuras padomes priekšsēdētājs ir telekompānijas LNT dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis.

Pērn populārākais kanāls bija “TV3”, kam veltīti 13,6% no visa televīzijas skatīšanās laika, savukārt LNT atrodas otrajā vietā ar 12,7% skatīšanās laika daļu, liecina sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” apkopotā informācija.

MTG ir starptautisks raidorganizāciju koncerns, kura galvenā darbības joma ir televīzija. MTG ir viens no lielākajiem bezmaksas un maksas televīzijas raidītājiem Skandināvijā, Baltijā un Krievijas lielākā neatkarīgā televīzijas tīkla akcionārs. MTG raida bezmaksas televīzijas kanālus desmit Eiropas valstīs un maksas kanālus 21 Eiropas valstī. MTG vada arī vienu no lielākajiem komerciālo radio tīkliem Ziemeļeiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+