×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

MTG pieņem Konkurences padomes noteikumus un pārņem LNT

lnt_mikrofons1

Zviedru mediju koncerns “Modern Times Group” (MTG) ir pieņēmis Konkurences padomes (KP) noteikumus un pabeidzis “Latvijas Neatkarīgās Televīzijas” (LNT) pārņemšanu, teikts MTG paziņojumā masu medijiem.

“No šodienas MTG grupa pārņem LNT biznesa vadību un konsolidē tā finanšu rādītājus. LNT finanšu rādītāji tiks iekļauti grupas Baltijas bezmaksas televīzijas nozarē, kas tiek pieskaitīti “Baltijas, Čehijas un Bulgārijas” sadaļā MTG ceturkšņa finanšu atskaitē,” teikts paziņojumā.

MTG paziņojumā teikts, ka darījuma summa, nopērkot LNT, netiek publiskota.

MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš sarunā ar biznesa portālu “Nozare.lv” teica, ka lēmumu veikt darījumu saskaņā ar KP nosacījumiem pieņēmusi MTG valde Zviedrijā saskaņā ar MTG Baltijas un Latvijas “TV3” vadības viedokli, ka darījums jāveic, jo cita starpā divas televīzijas ar divām administrācijām nevar izdzīvot mazajā Latvijas tirgū.

Tuvākajā laikā abos uzņēmumos turpināsies “darbība kā parasti”, Ozoliņš teica, taču perspektīvā notiks abu televīziju administrāciju konsolidācija (paturot neatkarīgas ziņu redakcijas) un sāksies daļas ražošanas darbību pārcelšana uz LNT telpām Rīgā, Elijas ielā, kur esot piemērotas studijas gan ziņu un informatīviem raidījumiem, gan lielāko šovu ražošanai. “Šovu ražošana būs vienā bāzē,” viņš sacīja.

LNT telpas arī atrodoties tuvāk “notikumu centram” nekā “TV3” studijas Dzelzavas ielā, paskaidroja Ozoliņš. Vaicāts par populāro seriālu “UgunsGrēks”, Ozoliņš teica, ka to ražojot neatkarīgi producenti, kuriem pašiem jālemj, vai turpināt seriālu ierakstīt esošajās telpās, vai pārcelties, piemēram, uz Elijas ielu.

“LNT valdē turpmāk būs tikai MTG cilvēki”, bet vienlaikus LNT būšot sabiedriska padome, kurā darbošoties gan zviedru koncerna, gan LNT pārstāvji, Ozoliņš teica.

Jau ziņots, ka KP pieņēmusi lēmumu atļaut “MTG” iegādāties LNT. Darījumam izvirzīti vairāki papildus noteikumi, kas novērš iespējamo kaitējumu konkurencei. Vienlaikus, lai nepieļautu, ka tirgus un tā normatīvā regulējuma izmaiņu dēļ apvienošanās nodara būtisku kaitējumu tirgum un patērētājiem, KP patur tiesības līdz 2017.gada beigām likt apvienošanās dalībniekiem daļu savu aktīvu pārdot.

Ar KP lēmumu noteikts, ka apvienošanās gadījumā programmām “TV3” un LNT jābūt pieejamām bezmaksas apraidē vismaz līdz 2013.gada 31.decembrim, turklāt abām programmām jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas, kā arī jāsaglabā ziņu raidījumu daudzums patlaban esošajā apjomā. Programmu redaktoriem amata aprakstā jābūt atsevišķi nostiprinātai redakcionālajai neatkarībai no mediju īpašnieka.

KP arī noteikusi, ka programmām LNT un “TV3” vismaz 21% no raidlaika jāaizpilda ar oriģinālu, Latvijā veidotu saturu.

Attiecībā uz reklāmas tirgu apvienošanās dalībniekiem liegts paaugstināt reklāmas raidlaika cenas kanālos “TV3”, “TV6” un “3+” vismaz līdz 2012.gada beigām, bet, ja līgums ar kādu reklāmdevēju ir spēkā ilgāk, tad līdz šī līguma termiņa beigām. Savukārt pēc 2012.gada reklāmas cenu drīkst palielināt ne vairāk kā par gada inflācijas koeficientu. Apvienošanās dalībnieki attiecībā pret reklāmdevējiem nedrīkst savas programmu pakas sasaistīt – tā, piemēram, ja reklāma tiek ievietota LNT programmu grupā, reklāmdevējam nedrīkst uzspiest šīs reklāmas ievietošanu arī citos MTG kanālos, tostarp Igaunijā un Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+