×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Mubaraka līdzgaitnieki piedāvā valstij savas bagātības apmaiņā pret atbrīvošanu

egipte_protestetaji

Ēģiptes gāztā prezidenta Hosni Mubaraka līdzgaitnieki piedāvājuši nodot valstij savus līdzekļus apmaiņā pret atbrīvošanu, ceturtdien ziņo valsts mediji. Valdība paziņojusi, ka apsver šo darījumu, kas ienestu ievērojamu naudas summu valsts novārdzinātajā ekonomikā.

 

Tomēr, piekrītot šādam variantam, valdība riskētu saniknot protestētājus, kuru neatlaidība pamudināja saukt šīs amatpersonas tiesas priekšā.

Kopš Mubaraka gāšanas pagājušajā gadā desmitiem bijušo ministru un vecā režīma līdzgaitnieku ir saukti tiesas priekšā par apsūdzībām korupcijā.

Tagad dažas no bijušajām amatpersonām piedāvā valdībai savus aktīvus apmaiņā pret atbrīvošanu, atsaucoties uz finanšu ministra teikto, vēsta laikraksts “Al-Ahram”.

“Kā finanšu ministrs es domāju, ka valsts interesēs ir vienoties, kamēr vien likums nenostājas pret izlīgumu finanšu korupcijas lietās,” norādīja ministrs, piebilstot, ka šī nauda valstij lieti noderētu.

Valsts televīzija ziņo, ka apmaiņā pret brīvību savus līdzekļus valstij piedāvājis bijušais mājokļu ministrs Ahmeds al Magrabi un tērauda magnāts Ahmeds Ēzs.

Kurš vēl iesaistīts šajās sarunās, nav zināms, tāpat nav skaidrs, vai tajās piedalās arī Mubaraka dēli Alaa un Gamals, kuri arī apsūdzēti korupcijā.

“Al-Ahram” rīcībā esošā informācija liecina, ka kopumā valstij nozagti 225 miljardi ASV dolāru (aptuveni 120 miljardi latu).

Jau ziņots, ka pats Mubaraks apsūdzēts slepkavībās un korupcijā un spriedums viņa lietā tiks pasludināts jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+