×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Mubarakam piespriests mūža ieslodzījums

mubaraks2

Ēģiptes tiesa sestdien, 2.jūnijā, atzinusi gāztā prezidenta Hosni Mubaraka vainu demonstrantu nāvē pagājušā gada nemieru laikā un piespriedusi viņam mūža ieslodzījumu. Mūža ieslodzījums piespriests arī bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adlijam.

Tiesnesis Ahmeds Refaats, nolasot spriedumu, paziņoja, ka 84 gadus vecais Mubaraks ir vainīgs līdzdalībā protestētāju nogalināšanā, kas iebilda pret viņa gandrīz 30 gadus ilgo valdīšanu Ēģiptē, tomēr gāzto prezidentu attaisnoja apsūdzībās par korupciju.

Savukārt korupcijā apsūdzētajiem Mubaraka dēliem Alaam un Gamalam tika atceltas viņiem izvirzītās apsūdzības. Attaisnoti tika arī seši bijušie drošības dienesta priekšnieki.

Prokurors 5.janvārī tiesā pieprasīja nāvessodu pakarot Mubarakam un pārējiem apsūdzētajiem, tostarp bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adli.

Pēc sprieduma nolasīšanas tiesas zālē izcēlās nekārtības, tādēļ tiesnesies pasludināja pārtraukumu sēdē.

Kairas ielās pulcējās tūkstošiem cilvēku, kas noskatījās sprieduma nolasīšanu televīzijā, jo tā tika pārraidīta tiešraidē.

Uz visām tiesas sēdēm prāvā, kas sākās pērn 3.augustā, viņš tiesā tika nogādāts uz nestuvēm, kur viņš pavadīja visu sēžu laiku. Tiek vēstīts, ka viņam ir sirds problēmas, tomēr Veselības ministrija ir noraidījusi Mubaraka advokāta apgalvojumus, ka viņam ir vēzis.

Arī spriedumu Mubaraks noklausījās, guļot uz nestuvēm. .

Mubaraks pērn 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu.

Mubaraks ir pirmais no tā sauktā arābu pavasara laikā gāztajiem valstu līderiem, kas stājies tiesas priekšā. Aizmuguriski tiesāts gāztais Tunisijas prezidents Zinelabidins ben Ali, kuram piespriesti jau vairāki cietumsodi. Ben Ali pašlaik dzīvo Saūda Arābijā. Savukārt vienošanās par Jemenas prezidenta Ali Abdallāha Saleha atkāpšanos paredz viņam tiesisko imunitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+