Sports
Motoru sports

Mucenieka izredzes sarūk, titula cīņā iejaucas tehnika 0

Pasaules čempionāta 12. posmā motokrosa ekipāžām Rogenburgā (Šveice) Etjēns Bakss un Nikolā Musē pārsvaru kopvērtējumā pār Valentīnu Žirū un Elviju Mucenieku (attēlā) palielināja līdz 30 punktiem.

Pirms Šveices posma kopvērtējuma divas labākās komandas šķīra tikai pieci punkti, abas ekipāžas sarīkoja skaistu cīņu Rogenburgas trases dabiskajos pakalnos, tomēr šoreiz tās iznākumu izšķīra tehnika. Iespējams, arī visas sezonas iznākumu.

Valentīns Žirū un baušķenieks Elvijs Mucenieks uzvarēja pirmo braucienu, kurš pēc vairākiem smagiem kritieniem mediķu piekļūšanai cietušajiem tika pārtraukts pēc 25 minūtēm, Bakss/Musē tobrīd bija otrajā pozīcijā.

Arī otrā brauciena sākumā Žirū/Mucenieks bija priekšā saviem galvenajiem konkurentiem un virtuālajā kopvērtējumā uz brīdi bija pasaules čempionāta līderi. Tiesa, distances vidū līderis jau bija pa trasi burtiski lidojošais Bakss, bet divus apļus līdz finišam Žirū motocikls palika stāvam trases malā ar tehnisku ķibeli.

Kopvērtējuma Baksam/Musē tagad ir 495 punkti, Žirū/Muceniekam – 465, Šveices posmā otroo vietu izcīnījušajiem un abos braucienos arī lidera godā pabijušajiem holandiešiem Danielam Vilemsenam un Robijam Baksam – 442. Līdz sezonas beigām atlikuši divi posmi.

Vienīgā Latvijas ekipāžā Jānis Daiders un Kaspars Stupelisposmā izcīnīja 10. vietu, atsevišķos braucienos – desmitie un devītie.
“Desmitā vieta noteikti nebija tā, uz ko mērķējām. Sajūtas bija labas, ātrums arī, tomēr sliktie starti atkal noveda pie šāda rezultāta. Sezonas atlikušajos divos posmos mērķis iekļūt labāko piecniekā jau ir grūtāk sasniedzams, taču cīnīsimies līdz galam,” komanda komentē Šveices sacīkstes iznākumu.

Saistītie raksti

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Daideram un Stupelim ir 318 punkti, septītā vieta un mērķis apdzīt priekšā esošos. Ceturtajā vietā ar 338 punktiem ir holandieši Koens Hermans un Kenijs vn Gālens, piektie ar 335 puntiem briti Stjuarts Brauns un Džo Milards, sestie ar 329 punktiem čehi Tomašs un Ondrejs Čermāki.

Igaunijas čempionāta ceturtajā posmā Tihemetsas trasē ekipāžu klasē Lauris Daiders palīdzēja uzvarēt Kertam Varikam. 85.kub.cm klasē pirmais Edvards Bidzāns, trešais Kārlis Reišulis. MX1 klasē latvieši nepiedalījās, MX2 klasēs mūsu labākais braucējs Kristers Drevinskis sestajā vietā.


LA.lv