Mucenieks ar Žiro kļūst par pasaules vicečempionu motokrosā blakusvāģiem 0

Latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks duetā ar franču pilotu Valentēnu Žiro svētdien Nīderlandē pasaules čempionāta (PČ) motokrosā ar blakusvāģiem sezonas noslēdzošā, 14.posma sacensībās kļuva par vicečempioniem, lai gan pirms pēdējā posma pretendēja arī uz zeltu, kamēr sestajā vietā meistarsacīkstes noslēdza latviešu ekipāža Jānis Daiders un Kaspars Stupelis.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Līdz ar to Latvija svētdien tikusi pie otrās godalgas motokrosā, jo par čempionu solo MX2 klasē tika kronēts Pauls Jonass.

Par pasaules čempioniem blakusvāģiem kļuva nīderlandieša Etjēna Baksa un francūža Nikolā Musē ekipāža, kas pirmajā braucienā izstājās un palika bez punktiem. Savukārt Žiro un Mucenieks pirmajā braucienā bija astotie, taču vairs nevarēja pretendēt uz titulu.

Komandas pēc pirmā brauciena kopvērtējumā šķīra 25 punkti, kurus var iegūt par uzvaru vienā braucienā, taču šosezon krietni vairāk panākumus bija svinējis Bakss, līdz ar to Žiro un Mucenieks zaudēja cerības uz zeltu.

Pirmajā braucienā uzvarēja titulētā Nīderlandes veterāna Daniela Vilemsena ekipāža, kuru kantē Etjēna Baksa jaunākais brālis Robijs. Augsto ceturto vietu pirmajā braucienā izcīnīja latviešu Jāņa Daidera un Kaspara Stupeļa ekipāža, bet desmitais bija igaunis Kerts Variks ar latviešu kantētāju Lauri Daideru.

Arī otrajā braucienā ātrākais bija Vilemsens, J.Daiders ar Stupeli bija sestie, astotajā vietā finišēja Žiro un Mucenieks, kuri nodrošināja sudrabu, bet Variks un L.Daiders bija desmitie.

Posmā ar 50 punktiem triumfēja Vilemsens, J.Daiders un Stupelis ar 33 punktiem bija ceturtie, Žiro un Mucenieks ar 26 punktiem ieņēma septīto vietu, bet Variks ar L.Daideru tika pie 20 punktiem un desmitās vietas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Baksam bija 567 punkti, bet Žiro un Mucenieka kontā bija 533 punkti, kamēr Vilemsens tika pie 526 punktiem.

Sesto vietu ar 387 punktiem ieņēma J.Daiders un Stupelis, bet devītais ar 314 punktiem bija beļģis Marvins Venlušens, kurš šosezon startēja kopā ar Haraldu Kurpnieku, kamēr 19.pozīcijā ar 79 punktiem bija beļģis Kristofs Santermanss, kurš šajā sezonā startēja kopā ar L.Daideru.

Kā ziņots, Žiro ar Mucenieku bija pietuvojušies kopvērtējuma vadībai, tomēr pirms diviem etapiem viņiem tehniska defekta dēļ otrajā braucienā nācās izstāties divus apļus pirms finiša.

Iepriekšējā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā triumfēja Jans Hendrikss un kantētājs Bens van den Bogārts, bet par vicečempioniem kļuva beļģu pilots Bens Adriansens un Lauris Daiders. Pēc sezonas abi pērnā gada spēcīgākie piloti noslēdza karjeru.