Šileika un Freimanis pasaules desmitniekā 0

Latvijas jaunie motosportisti Tomass Šileika (attēlā) un Kristiāns Freimanis iekļuva pirmajā desmitniekā pasaules junioru čempionātā motokrosā Ljernjē (Beļģija).

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Pērn par pasaules junioru čempionu 125 kubikcentimetru klasē kļuva Pauls Jonass, tādēļ viņa sekotājam Šileikam no Skaistkalnes nācās rūpēties par Latvijas prestiža nosargāšanu. Tomass gan nebija galvenais favorīts, taču abos braucienos izcīnīja sesto vietu, un tāda pati sanāca arī kopvērtējumā. Viņam neesot izdevies atrast īsti kopīgu valodu ar trasi, lai gan pirmo braucienu Šileika sāka otrajā vietā. Kristeram Drevinskim sestā vieta pēdējās cerības braucienā deva iespēju kā rezervistam piedalīties otrajā finālbraucienā, kurā viņš finišēja 21. vietā un kopvērtējumā ieņēma 29. vietu. Par pasaules junioru čempionu kļuva Brai­ens Hsu no Vācijas.

65 kubikcentimetru klasē 12 gadus vecais Kristiāns Freimanis divu braucienu summā izcīnīja devīto vietu. Par jauno motokrosa talantu no Vecpiebalgas pirmo reizi skaļāk ierunājās Eiropas čempionāta finālā, kur Freimanis šajā klasē bija piektais. Šoreiz – ceturtais labākais no eiropiešiem un sev priekšā palaida arī vairākus amerikāņus, vienu japāni un pasaules čempionu Džefu Laurensu no Austrālijas. Par Freimaņa treneri kļuvis Augusts Justs, kurš šīs sezonas sākumā vēl startēja pasaules čempionāta MXGP klasē.

Rainers Žuks 85 kub. cm klasē abos braucienos finišēja 27. vietā un kopvērtējumā ierindojās 32. vietā, Artjoms Trofimovs nepārvarēja kvalifikāciju, bet uzvarēja soms Kims Savaste. Saskaitot kopā iespēto, Latvijas junioriem Ljernjē septītā vieta aiz ASV, Vācijas, Francijas, Zviedrijas, Austrālijas un Itālijas motobraucējiem.

Lielbritānijas čempionāta priekšpēdējā posmā MX2 klasē Matīss Karro uzvarēja visos trīs braucienos un kopvērtējumā ir līderis ar 39 punktu pārsvaru.