Sports
Motoru sports

Mucenieks pēc iesildīšanās laikā piedzīvota kritiena nogādāts slimnīcā0

foto – Jurgen Lauer

Latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks pēc svētdien pasaules čempionāta motokrosā ar blakusvāģiem Spānijas posma iesildīšanās laikā piedzīvota kritiena nogādāts slimnīcā, vēsta klubs “X99″/”Slīterāni”.

Mucenieks brauc vienā ekipāžā ar Francijas pilotu Valentēnu Žiro, turklāt sestdien abi guva uzvaru kvalifikācijā.

Tiesa, svētdienas rītā iesildīšanās laikā ekipāža piedzīvoja smagu kritienu, kā rezultātā Mucenieks nogādāts slimnīcā, bet sīkākas informācijas par viņa veselības stāvokli pagaidām nav. Līdz ar to Francijas un Latvijas duets svētdien gaidāmajās sacensībās nepiedalīsies.

Otrie sestdien kvalifikācijā bija Nīderlandes pilots Etjēns Bakss ar latviešu kantētāju Kasparu Stupeli, kamēr kantētājs Lauris Daiders ar igauņu pilotu Kertu Variku bija desmitie.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms trešā posma sacensībām līderis ar 84 punktiem ir beļģis Marvins Vanlušens, 75 punktus guvuši Žiro un Mucenieks, kuri ir otrie. Varikam un Daideram ir 57 punkti, kas dod piekto vietu, bet Bakss un Stupelis ar 36 punktiem ir devītie.

Vēl sezonas pirmajā posmā Nīderlandē Mucenieks kritienā lauza plaukstas kaulu, taču tik un tā piedalījās sacensībās, noslēgumā ekipāžai izcīnot septīto vietu. Kritienu pirmajā braucienā piedzīvoja arī Stupelis ar Baksu, kuri sacensības neturpināja. Vēlāk izrādījās, ka Baksam bija lauzts atslēgas kauls, turklāt viņam uzreiz tika veikta arī operācija, bet latvietis iedzīvojās trīs lauztās ribās un plēstā kājas muskulī. Pāris nedēļas vēlāk abi latvieši uz pasaules čempionāta sacensībām jau atgriezās ierindā.

Iepriekšējā sezonā Mucenieks duetā ar Žiro kļuva par vicečempioniem, kamēr sestajā vietā meistarsacīkstes noslēdza latviešu ekipāža Jānis Daiders un Kaspars Stupelis. Par pasaules čempioniem blakusvāģiem kļuva nīderlandieša Etjēna Baksa un francūža Nikolā Musē ekipāža.

Pēc sezonas šķīrās Latvijas ekipāžas ceļi, trīskārtējam pasaules čempionam Stupelim atkal pievienojoties Baksa ekipāžai.

Stupelis divas reizes titulu izcīnījis ar leģendāro nīderlandieti Danielu Vilemsenu (2003. un 2004.gadā), bet 2015.gadā viņš triumfēja Baksa ekipāžas sastāvā. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Šosezon divi no 13 posmiem notiks Latvijā, sestajam etapam jūnijā risinoties Cēsīs, bet desmitajam posmam jūlijā notiekot Stelpē.

LA.lv