×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Mudina arī Latvijā diskutēt par seju aizsedzoša apģērba aizliegšanu (20)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Igaunijā izskanot ierosinājumam aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt tādu musulmaņu sieviešu apģērbu kā nikabs un burka, kas aizsedz seju, tiesībsargs Juris Jansons mudina arī Latvijas valdību sākt par to diskusijas, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Raidījuma aptaujātie Latvijas ministri gan lielākoties par šo jautājumu ir atturīgi.

Igaunijā priekšlikuma autors ir Igaunijas sociālo lietu ministrs, kurš norādījis, ka aizliegums ir saistīts ar drošību publiskās vietās, jo mūsu sabiedrība ir pieradusi, ka cilvēki ir identificējami. Kaimiņvalsts ministrs uzskata, ka būtu tikai godīgi lēmumu pieņemt tagad, lai imigranti, kurus plānots drīzumā uzņemt, jau laikus zinātu, kādi ir noteikumi.

Par to būtu jāsāk diskutēt arī Latvijas valdībai, uzskata tiesībsargs Jansons.

“Es domāju, ka tas ir tiešām diskutējams un faktiski pat varbūt pēc iespējas ātrāk to sākt darīt,” vērtēja Jansons. Jautāts, vai šāda apģērba nēsāšanu vajag aizliegt, viņš norādīja: “Es pieturēšos pie [Eiropas] Cilvēktiesību tiesas sprieduma, ka ir iespējams arī aizliegt to, ja sabiedrībā tāda nepieciešamība ir un tam tiešām ir likumā noteikti visi nepieciešamie kritēriji.”

Par integrācijas politiku ir atbildīga kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK). Viņa kā vienīgā no aptaujātajiem ministriem pauda gatavību par šo tematu diskutēt un arī neslēpa savu viedokli.

“Ja jūs prasāt manu personīgo viedokli, tad es noteikti piederu pie cilvēkiem, kas respektē kultūras atšķirības,” teica ministre. Vaicāta, vai tas nozīmē, ka, viņasprāt, šādu aizliegumu nevajadzētu ieviest, viņa vērtēja, ka tā ir diskutējama lieta un būtu tuvāk jāiepazīstās ar igauņu priekšlikumu, lai saprastu, kāda ir motivācija.

Turpretī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) izvairījās atbildēt, vai musulmaņu galvassegas būtu aizliedzamas. “Es domāju, par to runāt šobrīd ir pāragri un tā ir iekšlietu ministra kompetence,” noteica Rasnačs.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) šādai diskusijai nav gatavs, pirms nav zināms, tieši kādi būs 250 patvēruma meklētāji, kuri ziemā sāks ierasties Latvijā.

“Tiks izstrādāts vēlamais profils – vecums un dzimums, tas ir, respektīvi, saistīts ar ļoti daudz faktoriem. Tāpēc es negribētu atvērt šo debati un kaut kādā veidā eskalēt situāciju, lai izraisītu kaut kādu ažiotāžu un nepatiku šajā jautājumā,” skaidroja Kozlovskis.

Eiropā ir trīs valstis, kurās aizliegts sabiedriskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizsedz seju. Aizliegums ir spēkā Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Kādas diskusijas!? Nekādu parandžu! Ir jābūt, bet ja tāda nav tad jāpieņem likums kas aizliedz valkāt specifisku austrunieku apģērbu kā burkas, parandžas un kā nu vēl citādi sauc.Te nav Āzija.Un kāpēc gan viņus vispār ņemt pretī? Lai itāļi, spāņi un franči paši tiek galā, jo vai mazums katoļu baznīcu greznojas ar citās zemēs salaupītajiem dārgumiem. Pienācis laiks norēķināties.

  • Pieaugs noziedzība. Kāda vairs jēga novērošanas kamerām, ja visur rēgosies melni aizklātas būtnes. Kurš pateiks, kas tur apakšā – sieviete vai līdz zobiem bruņojies bandīts.

 2. Ja,un vel laicigi ir japienem likums,ka minaretus drikst buvet tikai Adazu poligona.

 3. toties, tagad ir “prakses” agrākā vienskaitlinieka “prakse” vietā, būs, iespējams, ka apmainījušies vietām..

 4. kad eiropieši ierodas pie šiem, no mums tiek pieprasīts ievērot viņu tradīcijas par kuru pārkāpšanu ātri cietumā var nokļūt, savukārt ja šie grib ierasties pie mums dzīvot, lai iepriekš izdomā, vai vēlas ievērot mūsu tradīcijas un parašas, nekādas “ņindzjas” uz ielām

 5. Ja nemaldos , ir latviešu valodā vārds “debates”, nevis “debate” , ko vienmēr lieto mūsu izglītotie valsts vīri,

 6. Klapatu būs daudz Atbildēt

  Nāksies vēl aizliegt tirgot cūkgaļas plovu un cūkgaļas šašliku,saskaņot nedēļas brīvdienas!

  • Papildus vel šariata tiesa ar galvas griešanām ”neticīgajiem” un ko tad… Austrumi dzīvo pēc saviem likumiem un Eiropas bālģīmji vel šodien to neizprot. Kaut tantei paprasiet…Tikai murmināS…

 7. Latvijā politiķim ne par ko nav jāatbild Atbildēt

  Izrādās,ka neviens no valdības locekļiem nav gatavs pat atbildēt,kur nu vēl gādāt par to,lai šie,ziemā uzņemtie bēgļi Latvijā,savās burkās nenosaltu!

 8. Bēgļiem par to ir jāzina jau laikus! Vienīgi vietējiem,kuri vēl Latvijā ir aizķērušies ,nav jāzina laikus par bēgļiem! Nav jāzina pat,kāpēc tie tiek uzņemti tautai un parlamentam neprasot!

 9. nu ja to pieļaus, tad noziedzība, terorisms un kontrobanda kļūs par ikdienu, jo kurš gan pateiks, kas tur apakšā slēpjas…

 10. Vai mums šīs šausmas ir vispār nepieciešamas? Bēgļu uzņemšanu taču nav izskatījusi pat Saeima!

 11. Jādiskutē ir par milzīgās starpības izlīdzināšanu starp pabalstiem,ES un “Vienotības” balstītajiem āfrikāņu imigrantiem un vietējiem baltajiem iedzimtajiem,par progresīvo nodokļu un veselības apdrošināšanas ieviešanu,kā Itālijā un Grieķijā.valstīs,no kurām šie āfrikāņu imigranti tiks ievesti.

 12. Tak Rīgā jau ir tādas redzētas.

 13. Nevis jādiskutē, bet ātrāk jāpieņem lēmums par par sejas aizsegu lietošanu. Tiem bēgļiem, kas ierodas uz dzīvi Latvijā, ir jāzina, jāievēro un jāciena Latvijas likumi un tradīcijas. Lojālam cilvēkam pret Latviju nav jāslēpj seja no sabiedrības.

 14. es justos apdraudēta atrasties kopā ar šsādi ģērbtu cilvēku, sevišķi burkā tērptu, jo es nezinātu vai tā ir sieviete vai kāds noziedznieks ietērpies burkā var uzbrukt. Mani pārņemtu šausmas, ja tā būtu Latvijā.

  • Ideāla slēptuve pedofiliem.

   • ja pieņems likumu, ka drīkst staigāt burkās, tad latviešiem arī tādās būs jāstaigā, lai iebraucēji nejūtas diskriminēti ( lai viņi netšķirtos ), lai nebūtu atpazīstami. šujiet jau laikus tās burkas un trenējieties staigāt, ka nepakrītat steigā uzkāpjot uz burkas stērbeles. Dzirdēju, ka šušanas fabrīķis jauns atvērsies, tā tiks arī likvidēts bezdarbs. Viss notiek uz labu, tikai labu.

Draugiem Facebook Twitter Google+