Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
29. maijs, 2014
Drukāt

Mudina būt par paraugu tolerancē

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija vakar izbraukuma sēdē tikās ar Grebenščikova vecticībnieku draudzi.

Grebenščikova baznīca, kurā reliģisko svētku laikā var saiet līdz 4700 cilvēkiem, ir lielākā vecticībnieku baznīca pasaulē. Dievnama bagātība ir plaša vērtīgu ikonu siena – ikonostass, ko 19. gadsimta beigās pēc arhitekta J. F. Baumaņa projekta izgatavoja Krievijas–Baltijas vagonu rūpnīcā. Kā deputātiem pastāstīja draudzes padomes priekšsēdētāja vietnieks Azijs Ivanovs, Grebenščikova draudzē ik gadu notiek ap 100 kristību. Latvijā tagad ir 60 vecticībnieku draudzes, apmēram tikpat daudz ir arī Lietuvā; mazāk Igaunijā un Polijā. Kā atzina draudzes padomes pārstāvji, viņu senču tēvzemē vecticībniekiem klājoties grūtāk nekā Latvijā. Jo Krievijā vecticībnieki tiek uzskatīti par sektantiem.

“Zinām, ka Latvijā starpkaru periodā vecticībnieki ir bijuši tolerances un patriotisma paraugs, saliedētības un integrācijas paraugs,” tikšanās laikā uzsvēra Saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) un sacīja, ka šo pieredzi tagad vajadzētu atkārtot. Viņš bilda, ka vecticībnieki ir unikāla Latvijas kultūrvēsturiskā tradīcija, taču diemžēl par to diezgan maz zina gan latvieši, gan arī Latvijas krievi. I. Latkovskis vaicāja, kādu sadarbību kultūrvēsturiskās tradīcijas kopšanā vecticībnieki sagaidītu no Latvijas valsts. Atbilde bija, ka ļoti noderētu finansiāls atbalsts ikonu restaurācijai, jo Kultūrkapitāla projektu konkursā neesot sekmējies iegūt pat vienas ikonas restaurācijai vajadzīgos 3000 latus. Taču kopumā restaurācijai nepieciešams pulka vairāk naudas.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+