Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
29. maijs, 2014
Drukāt

Mudina būt par paraugu tolerancē

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija vakar izbraukuma sēdē tikās ar Grebenščikova vecticībnieku draudzi.

Grebenščikova baznīca, kurā reliģisko svētku laikā var saiet līdz 4700 cilvēkiem, ir lielākā vecticībnieku baznīca pasaulē. Dievnama bagātība ir plaša vērtīgu ikonu siena – ikonostass, ko 19. gadsimta beigās pēc arhitekta J. F. Baumaņa projekta izgatavoja Krievijas–Baltijas vagonu rūpnīcā. Kā deputātiem pastāstīja draudzes padomes priekšsēdētāja vietnieks Azijs Ivanovs, Grebenščikova draudzē ik gadu notiek ap 100 kristību. Latvijā tagad ir 60 vecticībnieku draudzes, apmēram tikpat daudz ir arī Lietuvā; mazāk Igaunijā un Polijā. Kā atzina draudzes padomes pārstāvji, viņu senču tēvzemē vecticībniekiem klājoties grūtāk nekā Latvijā. Jo Krievijā vecticībnieki tiek uzskatīti par sektantiem.

“Zinām, ka Latvijā starpkaru periodā vecticībnieki ir bijuši tolerances un patriotisma paraugs, saliedētības un integrācijas paraugs,” tikšanās laikā uzsvēra Saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) un sacīja, ka šo pieredzi tagad vajadzētu atkārtot. Viņš bilda, ka vecticībnieki ir unikāla Latvijas kultūrvēsturiskā tradīcija, taču diemžēl par to diezgan maz zina gan latvieši, gan arī Latvijas krievi. I. Latkovskis vaicāja, kādu sadarbību kultūrvēsturiskās tradīcijas kopšanā vecticībnieki sagaidītu no Latvijas valsts. Atbilde bija, ka ļoti noderētu finansiāls atbalsts ikonu restaurācijai, jo Kultūrkapitāla projektu konkursā neesot sekmējies iegūt pat vienas ikonas restaurācijai vajadzīgos 3000 latus. Taču kopumā restaurācijai nepieciešams pulka vairāk naudas.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+