Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
4. augusts, 2017
Drukāt

Mudina ievērot demokrātiju (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) apturējis arī Jūrmalas domes lēmumu par pastāvīgo komiteju sastāvu.

Iepriekš VARAM lūgusi Jūrmalas pašvaldību pārskatīt domes pastāvīgo komiteju sastāvu, tomēr dome paudusi, ka komiteju ievēlēšana notika atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Domstarpības radušās pēc tam, kad Jūrmalas pilsētas domes koalīcija izslēdza opozīcijas deputātus no dalības Attīstības un vides jautājumu komitejā, Izglītības un kultūras jautājumu komitejā, kā arī Transporta un mājokļu jautājumu komitejā. VARAM lūdza Jūrmalas domi atkārtoti izvērtēt domes pastāvīgo komiteju locekļu sastāvu, lai nodrošinātu domes darbību atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” normām. Likums “Par pašvaldībām” paredz, ka katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam.

Jūrmalas pašvaldības pārstāve Zane Leite iepriekš norādīja, ka nav pamata uzskatīt, ka deputātu ievēlēšana komitejās būtu notikusi pretēji normatīvajiem aktiem. Viņa informēja, ka jautājums par pastāvīgajām deputātu komitejām un to sastāvu tika skatīts un pieņemts domes sēdē ar deputātu balsu vairākumu.

VARAM gan uzsver, ka nav tiesiska pamata atkāpties no proporcionalitātes principa domes komiteju veidošanā, to argumentējot vien ar politisko lēmumu vai politiku. Šāds arguments nedod pamatu pieņemt prettiesisku lēmumus, akcentē VARAM.

Tikmēr Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (“Vienotība”) vakar vērsās Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par ministra K. Gerharda lēmumu atcelt domes lēmumu izveidot pastāvīgās komitejas. Iepriekš ar VARAM rīkojumu apturēta Salaspils novada domes lēmuma darbība par četru patstāvīgo Salaspils domes komiteju izveidošanu un darbību. Rezultātā komitejas nav tiesīgas pildīt likumā noteiktās funkcijas un pienākumus, kas būtiski apdraud un kaitē pārvaldes un valsts intereses, skaidro Čudars. “Esmu lūdzis ģenerālprokuroram veikt pārbaudi par to, vai Gerharda darbībās ir konstatējamas noziedzīgas nodarījuma pazīmes, kas paredzētas Krimināllikuma 317. panta pirmajā daļā “Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm”,” uzsvēra Čudars.

Iepriekš Gerhards arī Rīgas domei licis mainīt pretlikumīgos komiteju veidošanas noteikumus. Kopumā no pašvaldību deputātiem VARAM par šo jautājumu saņēmusi 12 sūdzības, tai skaitā no Daugavpils, Ventspils un Jūrmalas.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+