Pasaulē
Eiropa

Mudina izvairīties no konfrontācijas Katalonijā 16


Spānijas karalis Felipe VI
Spānijas karalis Felipe VI
Foto – AFP/LETA

Spānijas karalis Felipe VI  aicinājis Katalonijas likumdevējus respektēt reģiona daudzveidību un izvairīties no vēl vienas konfrontācijas tā neatkarības jautājumā.

Felipe VI mudināja Katalonijas līderus palīdzēt reģiona daudzveidīgajai sabiedrībai atgūt mieru, stabilitāti un savstarpējo cieņu.

Katalonijā pagājušajā nedēļā notikušajās reģionālā parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās katalāņu separātisti ieguva absolūto vairākumu, tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo parlamenta sasaukumu zaudēja divus mandātus, izcīnot 70 no 135 deputātu vietām. Katalonijas reģionālais parlaments 27. oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Karlesa Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas. Pudždemons, kurš uzturas Beļģijā, paudis gatavību ārpus Spānijas tikties ar Rahoju, kurš šādu priekšlikumu ir noraidījis. Rahojs apliecinājis vēlmi tikties ar vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušās centriski liberālās partijas “Ciudadanos” (“Pilsoņi”) līderi Inesi Arrimandasu.

LA.lv