Uncategorized

Mudina Latvijas uzņēmējus pievērsties Gruzijas tirgum 16

Gruzijas ekonomika strauji attīstās un Latvijas uzņēmējiem ir perspektīvas biznesa attīstīšanai šajā valstī, atzina Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele. Vēstniece nedomā, ka lielas perspektīvas varētu būt kādiem lieliem kravu pārvadājumiem, bet izredzes varētu būt, piemēram, informācijas tehnoloģiju jomā.

“Aicinu visus Latvijas uzņēmējus būt aktīviem un mēģināt ienākt šīs valsts tirgū, jo 2008.gada karš ir beidzies, mūsu finanšu krīze arī ir tā kā pārvarēta, un ir pagājuši trīsarpus gadi pēc šīm kataklizmām. Tirgus ir, celtniecība iet milzīgos tempos un sparā, notiek ceļu būvniecība. Viņi vēlas atvērt arvien jaunus birojus, attīstīt dažādas ekonomiskās jomas,” norādīja Gavele.

Viņa uzsvēra, ka galvenais uzdevums ir attīstīt ekonomiskos sakarus ar Gruziju. “Un, ja mums būs ekonomiskās attiecības, starpvalstu tirdzniecības apjomi palielināsies, būs bagātāki uzņēmēji, bagātāki cilvēki, mēs varēsim attīstīt arī visas pārējās jomas,” skaidroja vēstniece.

Pēc Gaveles teiktā, lielu stimulu abu valstu ekonomiskajai sadarbībai sniegs Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili vizīte, kas Latvijā paredzēta maija beigās. “Tās galvenais akcents būs ekonomiskās sadarbības veicināšana. Saakašvili vizītes laikā Rīgā būs liels Latvijas-Gruzijas biznesa forums, kuru organizēs abu valstu investīciju aģentūras. Kopā ar Gruzijas prezidentu brauks liela delegācija,” informēja vēstniece.

Viņa arī pastāstīja, ka pēc oktobrī paredzētajām parlamenta vēlēšanām Gruzijā plānota otrā starpvaldību komisijas sēde. “Tieši šī komisija ir tā institūcija, kas var pieņemt lēmumus un rekomendēt valdībās pieņemt attiecīgus likumus, lai veicinātu ekonomisko attiecību situācijas uzlabošanu starp mūsu valstīm, jo politiskajā vidē mums ir ideālas attiecības,” norādīja Gavele.

Vēstniece uzsvēra, ka Latvijas vēstniecība mūsu uzņēmējiem Gruzijā sniedz visu iespējamo palīdzību. “Mēs jau esam iedibinājuši tādu kā uzņēmēju klubiņu, kurā tiekamies reizi mēnesī. Pagaidām gan tas ir neformāls, bet domāju, ka to legalizēsim. Priecē tas, ka uzņēmēji vēstniecībā iepazīstas viens ar otru, jo viņi ir dzirdējuši par citiem latviešiem, bet sejā tos vēl nepazīst. Klubiņā ir 13 aktīvie biedri no lielajām kompānijām,” stāstīja Gavele.

Vēstnieces mērķis esot ne tikai šādas “sarunas pie kafijas”, bet arī uzņēmēju iepazīstināšana ar varas pārstāvjiem. “Uz tikšanos bija ieradusies liela delegācija no Tbilisi Attīstības departamenta, un mūsu uzņēmējiem bija iespēja komunicēt, uzdot jautājumus. Viņi var uzzināt par Gruzijas un Tbilisi plāniem, kādiem konkrētiem konkursiem, kas tiek izsludināti. Nākamajā tikšanās reizē nāks Gruzijas darba devēju konfederācijas priekšsēdētājs, tad aicināsim Gruzijas investīciju attīstības aģentūras vadību pie sevis,” teica vēstniece.

Gavele norādīja, ka tā ir praktiska palīdzība uzņēmējiem, jo vēstniecībai ir daudz vienkāršāk sarunāt tikšanos un uzaicināt konkrētus cilvēkus. “Atsaucība, ko jūtu no uzņēmējiem, mani iedvesmo strādāt un darīt visu iespējamo. Zinot, ka vēstniecība aiz viņiem ir kā mūris, uzņēmējiem tas sniegs ļoti labu stimulu iet uz priekšu un nebūs vilšanās,” pauda vēstniece.

LA.lv