×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Mudina lielajās pilsētās Dziesmu un deju svētku laikā pilsētvidē izvietot lielos ekrānus

foto - Letafoto - Leta

Šovasar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā pirmo reizi Rīgā pilsētas vidē tiks izvietoti lielie ekrāni, kuros paraidīs svētku notikums, lai tādā veidā svētkus padarītu vēl tuvākus cilvēkiem.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) stāstīja, ka lielie ekrāni Rīgā tiks izvietoti Esplanādē un Doma laukumā, kur varēs pulcēties cilvēki, lai kopīgi skatītos un dziedātu.

Ministre aicina arī citas lielās pilsētas un pašvaldības pilsētvidē uzstādīt lielos ekrānus, lai cilvēki pie tiem kopīgi varētu vērot svētku norisi.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis ir pārliecināts, ka Dziesmu un deju svētki ir latviešu garīguma un pašapziņas mugurkauls. “Ceru, ka šie svētki padarīs mūs vienotākus, lai mēs kļūtu vēl bagātāki, spējot vienoties par labiem darbiem un labām idejām Latvijas vārdā,” sacīja Uģis Magonis.

Jau ziņots, ka no šodienas interneta vietnē “http://www.dziesmusvetki.tv/logo” jebkuram pasaules iedzīvotājam ir iespēja izveidot savu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmi “Skaņu vijumu vainagā”.

Svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks stāstīja, ka Dziesmu svētki pieder visiem, tādēļ to zīmi var radīt jebkurš. Lai vizuālajai identitātei piesaistītu iespējami vairāk cilvēku, zīmes veidošanas process ir atvērts un katram indivīdam personīgs. Ņemot vērā šo svētku vadmotīvu “Gaisma līgo Latvijā”, zīmes veidolā saredzamais vainags simbolizē gaismu un sauli, bet vainaga vijums – radīšanas procesu. Šī izvēlētā simbola atbilstību apliecina arī 1873. gada Dziesmu svētku karogā blakus baltajam tēvam atrodamais aizsāktais ozollapu vainags. Izmantojot jauno tehnoloģiju iespējas, senās prasmes pārnestas uz digitālo vidi, kurā datora algoritms pārvērš katra lietotāja dziedājumu unikālā skaņu un latvju rakstu zīmju vijumā.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums būs “Gaisma līgo Latvijā”. Kopumā svētku laikā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas sarīkojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+