×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Mudina stiprināt tiesībsarga imunitāti (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Juris Jansons

Tiesībsargs Juris Jansons (attēlā) vērsies Saeimā, aicinot parlamentu noteikt, ka tiesībsargam līdzīgi kā tiesnešiem un prokuroriem nevar piemērot administratīvos sodus un nevar aizturēt administratīvā kārtā.

Jansons mudina pārskatīt Tiesībsarga likuma pantu par neatkarību un neaizskaramību, kurā noteikts, ka administratīvā soda uzlikšana tiesībsargam ir pieļaujama tikai ar Saeimas piekrišanu. Atbildība par administratīviem pārkāpumiem būtu izskatāma tikai šī likuma 10. panta kārtībā, norādīts vēstulē parlamentam. Pašlaik Tiesībsarga likuma 10. pants paredz kārtību tiesībsarga atbrīvošanai no amata. Kā rakstīts, KNAB aizrādījis tiesībsargam Jansonam par valsts amatpersonai noteikto amata savienošanas ierobežojuma pārkāpšanu saistībā ar viņa darbību izdevuma “Jurista Vārds” Zinātniski konsultatīvajā padomē. Tiesa šādu biroja lēmumu nav mainījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Izskatās nevesels tiešām vajag imunitāti stiprināt!

  2. Šito narcisu kurš darbojas sevis dēļ,vajag nolikt pie vietas.Ko viņš ir darījis lai aizstāvētu valsts val.un lai okupanti neprasa darbam it visur krievu mēli?Viņš tāds tiesībsargs kā es Sniegbaltīte.

  3. Tiesīb sargs gripu norāvis. Imunitāti stiprināt par vēlu jāsāk ārstēšanu vai operāciju jātaisa. Šo to lieku jāizgriež.

Draugiem Facebook Twitter Google+