×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Muguras sāpes ne vienmēr no darba

Foto - LETAFoto - LETA

Man ir 57 gadi un ļoti sāp mugura krustu rajonā. Domāju, ka tas varētu būt saistīts ar darbu, jo strādāju ceptuvē. Vai varēšu noformēt arodslimību?
 Anna Mazsalacā


 

Atbild P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas arodslimību ārste Jeļena Reste: “Ģimenes ārsti uz mūsu centru nosūta ļoti daudz cilvēku, kas sūdzas par sāpēm mugurā. Diemžēl tā ir viena no lielākajām pacientu grupām, kam tiek atteikts arodslimnieka statuss, jo ne vienmēr muguras sāpes ir arodslimība. Tā ir ļoti izplatīta veselības problēma, ar kuru, kā liecina pētījumi, sava mūža laikā vismaz reizi saskaras ap 90% cilvēku. Mūsu centra speciālisti bija pat spiesti izstrādāt vadlīnijas, kas palīdz pierādīt mugurkaula problēmu saistību ar arodu. Ļoti svarīgi ir nodalīt vispārējās slimības un ar darbu nesaistītas traumas, kas varētu izraisīt muguras sāpes. Piemēram, problēmas ar mugurkaulu jau kopš bērnības (skolioze), gados vecākiem cilvēkiem osteoporozi, sporta un citas mugurkaula traumas, iekaisīgas, autioimūnas mugurkaula slimības, lielu lieko svaru, kāju deformācijas, plakano pēdu, nevienādu kāju garumu vai kāju locītavu slimības. Šajos gadījumos, pat neraugoties uz smagiem darba apstākļiem un muguras sāpēm, mugurkaula patoloģija nav atzīstama par arodslimību.

Tikai atsijājot visas šīs kaites un pārliecinoties, ka pacientam jāstrādā neērtā piespiedu pozā, jāceļ un jāpārvieto lieli smagumi un tādēļ var būt sāpes mugurā, tiek pieņemts lēmums par arodslimības noformēšanu.

Tomēr, ja darba stāžs ceptuvē ir liels, vērts konsultēties ar arodslimību ārstu, jo speciālists, mērķtiecīgi iztaujājot un izmeklējot, spēj pamanīt arī citu ar darbu saistītu slimību pazīmes, par kurām pats cilvēks pat nenojauš.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+