Latvijā
Kriminālziņas

Muita kravas vilcienos atklāj 2,4 miljonus kontrabandas cigarešu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ivars Soikāns

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu muitas kontroli, atklāja 2,4 miljonus kontrabandas cigarešu, aģentūru LETA informēja VID.

Vagonos ar granīta šķembu, kviešu un kokmateriālu kravām, kā arī naftas produktu cisternu konstrukcijās tika konstatētas 2 406 680 kontrabandas cigaretes (120 334 paciņas, 12 033 bloki).

Šā gada 27.augustā un 30.augustā Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām, veicot vilciena sastāvu skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par slēptām nedeklarētām precēm trīs vagonos ar granīta šķembu kravu.

Muitas fizisko kontroli turpināja Daugavpils preču stacijas MKP darbinieki. Muitas noliktavas teritorijā izkraujot kravu, tika atklāts, ka zem granīta šķembām ir noslēptas koka kastes ar cigaretēm. Granīta šķembas bija izmantota kā piesegprece nedeklarētu cigarešu pārvadāšanai. Kontroles rezultātā tika izņemtas 2 241 200 (112 060 paciņas, 11 206 bloki) cigaretes “NZ” un “Fest” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Šā gada 2.septembrī Indras MKP, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, vagonā ar kviešu kravu muitas amatpersonas atklāja vairākus plēvē ietītus iepakojumus ar cigaretēm. Kopumā tika izņemti 58 800 cigarešu (2940 paciņas, 294 bloki) “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Saistītie raksti

Savukārt 7.septembrī Indras MKP no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroles gaitā zem cisternām esošajās noliešanās lūkās tika konstatēti polietilēna plēvē ietīti iepakojumi, kuros atradās no muitas kontroles slēptas 20 280 (1014 paciņas, 101 bloks) cigaretes “NZ”.

Trešdien, 11.septembrī, Indras MKP muitas amatpersonām skenēšanas attēlu analīzes rezultātā radās aizdomas par cigarešu esamību vagonā ar kokmateriālu kravu. Muitas fiziskās kontroles laikā atklāts, ka zem bērza baļķiem no muitas kontroles noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemtas 86 400 (4320 paciņas, 432 bloki) cigaretes “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu apjoms par izņemtajām cigaretēm ir gandrīz 390 000 eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
12 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Latvijā strauji pieaug “viltus studentu” skaits
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizvadītajā diennaktī policijai ziņots par divām laupīšanām
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
2 stundas