Latvijā
Kriminālziņas

Muita kravas vilcienos atklāj 2,4 miljonus kontrabandas cigarešu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ivars Soikāns

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu muitas kontroli, atklāja 2,4 miljonus kontrabandas cigarešu, aģentūru LETA informēja VID.

Vagonos ar granīta šķembu, kviešu un kokmateriālu kravām, kā arī naftas produktu cisternu konstrukcijās tika konstatētas 2 406 680 kontrabandas cigaretes (120 334 paciņas, 12 033 bloki).

Šā gada 27.augustā un 30.augustā Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām, veicot vilciena sastāvu skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par slēptām nedeklarētām precēm trīs vagonos ar granīta šķembu kravu.

Muitas fizisko kontroli turpināja Daugavpils preču stacijas MKP darbinieki. Muitas noliktavas teritorijā izkraujot kravu, tika atklāts, ka zem granīta šķembām ir noslēptas koka kastes ar cigaretēm. Granīta šķembas bija izmantota kā piesegprece nedeklarētu cigarešu pārvadāšanai. Kontroles rezultātā tika izņemtas 2 241 200 (112 060 paciņas, 11 206 bloki) cigaretes “NZ” un “Fest” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Šā gada 2.septembrī Indras MKP, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, vagonā ar kviešu kravu muitas amatpersonas atklāja vairākus plēvē ietītus iepakojumus ar cigaretēm. Kopumā tika izņemti 58 800 cigarešu (2940 paciņas, 294 bloki) “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Saistītie raksti

Savukārt 7.septembrī Indras MKP no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroles gaitā zem cisternām esošajās noliešanās lūkās tika konstatēti polietilēna plēvē ietīti iepakojumi, kuros atradās no muitas kontroles slēptas 20 280 (1014 paciņas, 101 bloks) cigaretes “NZ”.

Trešdien, 11.septembrī, Indras MKP muitas amatpersonām skenēšanas attēlu analīzes rezultātā radās aizdomas par cigarešu esamību vagonā ar kokmateriālu kravu. Muitas fiziskās kontroles laikā atklāts, ka zem bērza baļķiem no muitas kontroles noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemtas 86 400 (4320 paciņas, 432 bloki) cigaretes “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu apjoms par izņemtajām cigaretēm ir gandrīz 390 000 eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Mediķu algām 2020.gadā piešķir pusi no solītajiem 120 miljoniem eiro
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Kā valstij nākotnē organizēt sociālās palīdzības sniegšanu?
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
2 stundas